22. jūlijā pirmie mazo grāfu un grāfieņu svētki Krāslavā

Krāslavas pilsētas svētku laikā notiks vērienīgs pasākums ģimenēm - pirmie mazo grāfu un grāfieņu svētki, piedāvājot ģimenēm ar bērniem piedalīties jautrās, izzinošās un radošās aktivitātēs Krāslavas pils pagalmā.

Svētku programma ir plaša – sev tīkamu nodarbi varēs rast mazie rāpotāji, pirmsskolas un skolas vecuma bērni, vecāki un vecvecāki. Kopā pūtīsim burbuļus, piedalīsimies stafetēs, vērosim ķīmiskus eksperimentus, ģērbsim grāfus, veidosim papīra parūkas, iejūtoties īstā pils atmosfērā.


Svētkus inicēja un organizē biedrība „Krāslavas māmiņu klubs”, sadarbībā ar Krāslavas novada domi. Pasākumu finansē Valsts reģionālā attīstības aģentūra Latvijas valsts budžeta programmas “Ģimeņu atbalsta projektu konkurss pašvaldībām sadarbībā ar NVO” projekta „Ģimenēm draudzīga Krāslava” ietvaros.

 

Svētku programma

Grāfu Plāteru pils pagalmā/lietus gadījumā Kultūras namā


11.00 Atklāšana

11.00 – 14.00 Mazuļu rotaļu stūrītis

11.00 – 14.00 Piepūšamā atrakcija

11:10 - 14:00 Jautrās pils spēles ģimenēm
(spēļu mērķis ir jautrība, piedaloties visās spēlēs, saņem balvu)
Karaliskais  krokets
Šo spēli bija iecienījuši gan Anglijas, gan Francijas karaļi, citu valstu un hercogistu prinči un hercogienes, arī grāfi un grāfienes  Spēles uzdevums - izvadīt ar koka āmuriem bumbiņas cauri vārtiņiem - jautriem sunīšiem, kas izvietoti noteiktā secībā, izmantojot iespējami mazāku sitienu
Atmiņas spēle – Zelta kronis”.
22 spēļu plāksnes (11 attēlu pāri). Attēlos dažādi dzīvnieciņi, bet uz divām plāksnēm – zelta kroņi. Katram attēlam jāatrod savs pāris.
„Pils ieņemšana”. Spēles uzdevums – ar kājas katapultas palīdzību jāraida bumbiņas, lai nogāztu pils torņus un vārtus. Būs neticami interesanti visiem!
„Izglāb Princesi!”. Spēles uzdevums – atbrīvot Princesi, kura ir iespundēta pils augstākajā tornī un kuru apsargā ļaunais Pūķis. Nepieciešams no koka bluķīšiem uzbūvēt trepītes no zemes līdz par torņa logam.
„Galda labirints”. Spēles uzdevums - kustinot galdu, spēles bumbiņa, cauri daudzajām ejām, jānogādā līdz galapunktam, bet tas nebūs tik vienkārši, jo pa ceļam bumbiņu sagaidīs vairākas „lamatas”...
„Lielās pēdas” (2 pāri). Agrāk populāra izklaide bija staigāšana ar ķekatām, bet šodien - ar mūsu Lielām pēdām!  Spēles uzdevums - turot aiz striķiem pie pēdām krāsainās koka lielās pēdas, veikt noteiktu distanci.
„Veiklais bruņinieks”. Senāk, šīs spēles uzvarētājs, tika uzskatīts par ļoti veiklu cilvēku Spēle sastāv no stenda un riņķīšiem, kurus nepieciešams veikli uzmest virsū.
„Caurais siets”. Spēles uzdevums – izvadīt bumbiņu cauri visām „lamatām”. Tas būs pa spēkam tikai īstiem Grāfiem un Grāfienēm  Ārkārtīgi interesants uzdevums!
Lielformāta puzle

12.00-14.00 Grāfu darbnīcas

Papīra parūku darbnīca ar Mairitu Folkmani

Papīra kroņu darbnīca ar Ingu Pudniku

Grāfu fotostūris ar fotoklubu ZIBSNIS

11.15–12.15 Krāšņais burbuļu šovs
Lielā ziepju burbuļu atrakcija, burbuļos visi – mazie grāfi, grāfienes un viņu vecāki. Iespēja uzpūst lielāko burbuli savā mūžā!
Līdzi ņem tukšos ziepju burbuļu trauciņus, tajos pildīsim īpašo Mārtiņa Burbuļu škidrumu ilgākam priekam.

12.20 – 12.50 Ekspreskonkurss “Apģērb grāfus”
No uz vietas pieejamajiem materiāliem komandu uzdevums būs “uzšūt” tērpu grāfam vai grāfienei un nodot to publikas vērtējumam grāfu modes skatē.

12.50 - 13.45 Ķīmisko eksperimentu šovs

Interaktīvs pasākums, vizuāla iespēja baudīt fizikālus un ķīmiskus eksperimentus.

13:50 - 14.00 - Svētku noslēgums

 

grafi.jpg