Pasākumu kalendārs

Pasākumi, ko apmeklēt Goda Ģimenes gada ietvaros

Pasākumu kalendārs

18. novembris

9. novembris

18.00 līdz 21.00

Projekta “Prāta un sirds laboratorija” noslēdzošā aktivitāte Carnikavas pamatskolā. Aicina Carnikavas novada aktīvās un kuplās ģimenes šī gada 9.novembrī plkst. 18.00 – 21.00 piedalīties “Spēļu pēcpusdienas” pasākumā, kas norisināsies Carnikavas pamatskolas aktu zālē. Pasākumā laikā mākslinieces Andas Daubures virsvadībā dalībniekiem būs iespēja radīt katram savu “”Ģimenes sirds portretu”, kā arī piedalīties koprades procesā – attēlojot ar krāsām savus spilgtākos projekta pasākuma iespaidus mandalas veidolā. Kā arī būs iespēja būs iespēja izmēģināt dažādās projekta ietvaros iegādātās spēles, un piedalīties kopīgās ģimenes aktivitātēs. Pasākuma noslēgumā tiks cildinātas aktīvākās ģimenes. !! Lūgums pieteikt savu dalību pasākumā līdz 5.11.2018. Pieteikšanās sūtot uz e-pastu gundegau@yahoo.com šādu informāciju: “Pasākums, Uzvārds, dalībnieku skaits, dalībnieku vecums”. !! Ieteicam ņemt līdzi T kreklu vai ģērbties apģērbā, kuru nav žēl sasmērēt ar krāsām. Finansējumu aktivitātei Carnikavas novada pašvaldība ieguva Valsts Reģionālās attīstības aģentūras izsludinātajā “Ģimeņu atbalsta projektu konkursā pašvaldībām sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām”, kurā tika atbalstīts Carnikavas novada domes iesniegtais projekts “Prāta un sirds laboratorija”.

No 16.30

Pastendē Lāpu gājiens Latvijas simtgadei "Stipras ģimenes - mūsu Latvijai!". Pulcēšanās pie PII "Ķipars" ar savu drošo gaismeklīti.

12. oktobris

19.00

Piektdien Pastendē pie Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centra Radošajā terasē notiks Folkloras vakars "Spēlēju, dancoju!". Būs latviešu tautas dziesmas un danči kopā ar biedrībām "Talsu folkloras kopa" un "Sprigainis".

12. oktobris

Laiks tiks precizēts

Krišjāņa Barona jubilejas mēnesī - folkloras vakars “Spēlēju, dancoju!”. Lai stiprinātu latvisko pašapziņu un mācītu latviešu tautas dančus, tautasdziesmas un rotaļas, projektā piedalās biedrības “Talsu folkloras kopa” un “Spriganis”, kas ģimenes iesaistīs aktīvā līdzdarbībā. Jauniešu kluba “Kontakts” aktīvisti jau iepriekšējā dienā kopā ar mammām BLPJAC virtuvē izceps cepumus pēc vecmāmiņu receptēm, ko ar piparmētru tēju piedāvāt pasākuma apmeklētājiem pēc aktīvajām nodarbēm.

21. septembris

11.00

21. septembrī notiks Rotaļu laukuma atklāšana Aglonā. Pasākums notiks stadionā pie Aglonas Katoļu ģimnāzijas A.Broka ielā 8. Visi mīļi gaidīti!

19. septembris

14.00

Dzejas dienas Pastendē. Pastendē pie Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centra "Radošajā terasē" notiks dzejas dienām veltīts pasākums "Pulkā pulcējas prieks".

9. septembris

12.00 līdz 17.00

Valsts iniciatīva "Goda Ģimenes gads" aicina uz Tēva dienas festivālu, kas notiks Rīgā Vērmanes dārzā un sāksies ar gājienu no Brīvības pieminekļa. Svētku organizēšanas mērķis ir Latvijas ģimenēs nostiprināt Tēva dienas svinēšanas tradīciju, tādējādi sakot tētiem paldies, aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē un veicināt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā. Ieeja pasākumā bez maksas.

8. septembris

10.00 līdz 18.00

Klucīšu svētki Krāslavā 8. septembrī Krāslavas kultūras namā visas dienas garumā ikvienam būs iespēja attīstīt konstruēšanas meistarību no lielākiem un mazākiem LEGO® klucīšiem, izzinot, pētot, veidojot un sacenšoties. Klucīšu svētki apmeklētājiem ir bezmaksas, jo ir daļa no Valsts reģionālās attīstības aģentūras administrētās Latvijas valsts budžeta programmas “Ģimeņu atbalsta projektu konkurss pašvaldībām sadarbībā ar NVO” ietvaros atbalstītā projekta “Ģimenēm draudzīga Krāslava” aktivitātēm. Krāslavā šo aktivitāti ir iniciējusi un organizēs biedrība Ģimenes atbalsta centrs „Atvērtība” sadarbībā ar Krāslavas novada domi.

7. septembris

Laiks tiks precizēts

Atklāšanas pasākums Tēva dienā – “Tētis mans – pasaulē vislabākais!” Pasākuma vadītājs organizēs spraigas, atjautīgas un radošas sacensības tētiem individuāli, kopā ar bērniem un ģimenēm. Terasi izmantojot kā skatuvi, notiks neliels koncerts. SIA “Dziesmu skola” bērni un vadītāja iesaistīs ģimenes skanošu žestu partitūru veidošanā. Tieši tā, visiem kopā, izsakot ar ķermeņa kustībām prieku, laimi un attiecības, tiks izveidota pašu radīta muzikāla glezna, jautrs priekšnesums. Pasākuma noslēgumā visi būs aicināti baudīt saimes zupu no lielā katla, svētku kliņģeri un piedalīties kopīgās rotaļās. Pasākums notiks Talsu novada Ģibuļu pagasta Pastendē jaunuzceltajā Radošajā terasē pie Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centra adresē - Skolas iela 1, Pastende.

7. septembris

17.00

Radošās terases atvēršanas svētki Pastendē. Ikviens laipni gaidīts laika apstākļiem piemērotā apģērbā. Pasākums notiks pie Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centra.

4. septembris

No 10.00

Aktīvās atpūtas laukuma atklāšana. Ķemeru komercnovirziena vidusskolas stadionā aktīvās atpūtas laukuma atklāšana.

1. septembris

Laiks tiks precizēts

Sadarbībā ar Dobeles novada Bāriņtiesu, biedrībām “Jauniešu izglītības un iniciatīvu centrs “Saspraude”” un “Taurenīši ” 1. septembrī, Zinību dienā Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra aktivitāšu mājā “Zaļkalni” tiks organizēts audžu un aizbildņu ģimeņu (kopskaitā 59 ģimenes) godināšanas pasākums. Pasākuma laikā tiks atklāts projektā izveidotais rotaļu laukums.

1. septembris

No 11.30

Aizraujošs piedzīvojums – Ekspedīcija pa Jēkabpils novadu! Aicinām piedalīties aizraujošā un izglītojošā piedzīvojumā- Ekspedīcijā pa Jēkabpils novadu, kas notiks zīmīgā datumā - 1. septembrī. Zinību diena mums šogad ir brīvdiena, tāpēc pirms jaunā mācību gada sākuma aicinām pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, dodoties 6 stundu garā ekspedīcijā pa Jēkabpils novadu. Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar pasākuma organizatoriem: 27620204 (Jurgita Bareika) vai 20371520 (Laura Aišpure), ka arī aicinām sekot līdzi informācijai un jaunumiem par pasākumu portālā Facebook https://www.facebook.com/jekabpilsnovadajauniesi/, kā arī Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā http://jekabpilsnovads.lv/, kur arī ir pieejama plašāka informācija un ekspedīcijas nolikums.

29. augusts

No 09:30

Ar lidmašīnu izpēti, loku meistarošanu, ugunskura zupas baudīšanu un citām lieliskām aktivitātēm 29. augustā notiks Tēva dienas gaidīšanas kustības „100 tēti Latvijai” trešais tēvu un bērnu izlūkbrauciens. Braucienu mērķis ir veicināt tētu un bērnu brīvā laika pavadīšanu kopā. Dalība pasākumos ir bez maksas. Vasaras noslēdzošajā izlūkbraucienā dalībnieki dosies uz uzņēmumu „Pelegrin”, lai uzzinātu, kur un kā Latvijā būvē lidmašīnas. Turklāt tās esot pasaulē vieglākās un ātrākās lidmašīnas! Otrs ekspedīcijas galapunkts būs atpūtas parks „Rāmkalni”, kur meistara vadībā tēvi kopā ar bērniem mācīsies gatavot lokus un šaut ar tiem, brauks ar rodeļiem, lēkās jautrās gumijās un vizināsies bērnu autoskolā. „100 tēti Latvijai” izlūkbrauciena dalībnieki arī pusdienos kopā, baudot ugunskura zupu. Izlūkbraucienus vada četru bērnu tēvs, valsts iniciatīvas „Latvijas Goda ģimenes gads” vēstnesis Ansis Bogustovs. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu: fonds@mammamuntetiem.lv vai zvanot uz tālr. 26466250 (vietu skaits ierobežots).

24. augusts

17.00

Ģimeņu talka "Kopīgs darbs, kopīga atpūta". Pēc būvniecības pabeigšanas vietas labiekārtošanā tiks iesaistītas ģimenes ar bērniem, un tiks organizēta talka – “Kopīgs darbs, kopīga atpūta”. Tās praktiskajā daļā ģimenes (vecāki un bērni) tiks iesaistītas vides objektu pilnveidošanā – puķu podu apgleznošanā. Mazākajiem bērniem plānota radošā darbnīca ar iespēju apgleznot mazus puķu podiņus, ko novietot izstādē uz terases. Pasākums noslēgsies ar pikniku. Pasākums notiks Talsu novada Ģibuļu pagasta Pastendē jaunuzceltajā Radošajā terasē pie Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centra adresē - Skolas iela 1, Pastende.

20. augusts

Dienas nometne

Dienas nometne Ķegumā "Izbaudīsim laiku kopā". Daudzbērnu ģimeņu nometnē plānotas dažādas ģimenēm kopīgas aktivitātes: gan dažādu prasmju pilnveide (aušana, modelēšana, ēdienu gatavošana u.c.), sportošana (stafetes, orientēšanās) un kopīga dziesmu mācīšanās, gan iepazīšanās ar novada apskates objektiem un Latvijas iepazīšana (ekskursija uz Latgali - Preiļu leļļu muzeju, Aglonas Romas katoļu baziliku, Rāznas nacionālo parku, Rēzeknes Māras pieminekli). Projekta noslēgumā plānota kopīga aktīvās atpūtas laukuma atklāšana.

20. augusts

9.00-17.00

Biedrība „Spēkavots” īsteno projekta Nr.2/GIMEN/18/030 “Ģimenēm draudzīgas vides veidošana Aglonas novadā” aktivitāti – dienas nometni „Aglonas akcenti”, kura notiks Aglonā no 20.08.-24.08.2018. (no plkst. 9.00-17.00). Nometnes dalībnieki tiks izvērtēti iesniegumu reģistrēšanas kārtībā, priekšroka tiks dota bērniem no daudzbērnu ģimenēm. Nometnes dalībniekiem jābūt deklarētiem Aglonas novadā un vecumā no 7-14 gadiem.

19. augusts

14.00

Notiks rotaļlaukuma atklāšanas un nometnes noslēguma pasākums Remtē, norises laiks 19.08.2018.

17. augusts

Dienas nometne

Notiks “Ģimeņu nedēļas nogales nometne Remtē”, norises laiks 17.-19.08.2018.

15. augusts

No 10.00

Jau otro gadu, gaidot Tēva dienas festivālu, kas šogad notiek svētdien, 9. septembrī, Rīgā, Vērmanes dārzā, aktivizējas Tēva dienas gaidīšanas kustība “100 tēti Latvijai”. Kustības ietvaros notiek tētu un bērnu izlūkbraucieni. Braucienam pieteikties aicināti arī vectēvi un krusttēvi! Izlūkbrauciena dalībniekiem šoreiz būs iespēja izbaudīt dabas mieru un nodoties sportiskām aktivitātēm, nebraucot tālu prom no Rīgas. Ekspedīcijas mērķis - Esena Pārdaugavas dārzi, kur dalībienieki laivos, SUPos, makšķerēs, piedalīsies orientēšanās un sporta spēlēs, ceps picas brīvdabas picērijā, atpūtīsies un baudīs pikniku kopā ar citiem tētiem un viņu bērniem.

13. augusts

No 13. līdz 17. augustam

Diennakts bezmaksas nometne “Mežopotāmija” norisināsies Ķoņu pagasta Dīķeres muižā no 13.līdz 17.augustam, tajā aicināti piedalīties Naukšēnu novada bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem. Daudzveidīgā programma piedāvā sākumskolas vecuma bērniem saprotamā veidā ieraudzīt mūsu zemes dabas bagātības – iepazīt mežus, ūdeņus, pļavas, zemi... Tā būs iespēja kopā skriet, iet, meklēt, laivot, piedalīties radošajās darbnīcās, doties izturības pārgājienos, piedalīties nakts trasītēs, kā arī darīt daudz citu aizraujošu lietu.

10. augusts

12.00 līdz 16.00

Festivāls "Laiks bērniem!". 9. un 10. augustā valsts iniciatīvas “Latvijas Goda ģimenes gads” īstenošanas ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiskais forums “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenēm draudzīgāko sabiedrību”. Tam par godu 10. augustā sarūpēta īpaša izklaides programma ikvienai ģimenei – festivāls “Laiks bērniem!”. Visas aktivitātes bez maksas.

10. augusts

10.00 līdz 15.00

Starptautiskais forums “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenēm draudzīgāko sabiedrību”. Pasākuma “Latvijas Goda ģimenes gads” īstenošanas ietvaros notiks starptautisks forums “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenēm draudzīgāko sabiedrību”, kas norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā šā gada 9. un 10. augustā. Foruma mērķis ir veicināt ģimenes kā vērtības apzināšanos sabiedrībā un sekmēt ģimenes atbalsta politikas attīstību Eiropā un Latvijā. Forumā aicināti piedalīties 300 pārstāvji no valsts un nevalstiskajām organizācijām. Uzstāsies par ģimenes politiku atbildīgās augsta līmeņa amatpersonas un politiķi no vairākām Eiropas valstīm. Foruma patrons ir Māris Kučinskis, Latvijas Republikas Ministru prezidents. Savu dalību ir apstiprinājis Eiropas Parlamenta viceprezidents Zdzislavs Krasnodebskis, Ungārijas ģimenes politikas valsts ministre Katalina Novaka un Polijas labklājības ministre Elžbete Rafalska, kā arī Somijas, Igaunijas, Slovēnijas u.c. valstu Labklājības ministriju pārstāvji.

9. augusts

18.00

Kalnciema kvartālā ceturtdienas vakaru maģiskā gaisotnē uzburs grupa „Sudden Lights”. Grupa darbojas popa un alternatīvās mūzikas žanros, radot klausītājam lirisku piedzīvojumu ar skanīgām dziesmām un oriģināliem tekstiem. Vakaru iesildīs Lība Ēce ar pavadošo grupu. Lības mūzikā jūtamas gospeļa un pop-roka vibrācijas, kuras veiksmīgi tiek pārnestas skatītājam ar mākslinieces skaisto un mierpilno dziedājumu. Ieeja no plkst. 18.00, bez maksas. Lai iepazīstinātu iedzīvotājus un pilsētas viesus ar Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kultūrām, šovasar Kalnciema kvartālā norisinās integrācijas projekts „Pasaules mūzikas ievadvakari”. Šo ceturtdien koncerta ievaddaļā muzicēs slāvu folkloras kopa „Slavjanočki”, kuras vadībā norisināsies arī „rastegai” pīrādziņu un senās tējas darbnīca bērniem. Koncertu papildinās Street Food garšas un Vīnu veikala&kafe itāļu vīns, kas ir pieejams tikai Kalnciema kvartālā.

9. augusts

10.00 līdz 17.00

Starptautiskais forums “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenēm draudzīgāko sabiedrību”. Pasākuma “Latvijas Goda ģimenes gads” īstenošanas ietvaros notiks starptautisks forums “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenēm draudzīgāko sabiedrību”, kas norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā šā gada 9. un 10. augustā. Foruma mērķis ir veicināt ģimenes kā vērtības apzināšanos sabiedrībā un sekmēt ģimenes atbalsta politikas attīstību Eiropā un Latvijā. Forumā aicināti piedalīties 300 pārstāvji no valsts un nevalstiskajām organizācijām. Uzstāsies par ģimenes politiku atbildīgās augsta līmeņa amatpersonas un politiķi no vairākām Eiropas valstīm. Foruma patrons ir Māris Kučinskis, Latvijas Republikas Ministru prezidents. Savu dalību ir apstiprinājis Eiropas Parlamenta viceprezidents Zdzislavs Krasnodebskis, Ungārijas ģimenes politikas valsts ministre Katalina Novaka un Polijas labklājības ministre Elžbete Rafalska, kā arī Somijas, Igaunijas, Slovēnijas u.c. valstu Labklājības ministriju pārstāvji.

26. jūlijs

11.00 līdz 12.30

Reģionālā diskusija “Ģimenes un bērna vērtības stiprināšana un nākamās paaudzes vecāku sagatavošana jaunajā izglītības saturā” notiks Olaines 1.vidusskolas bibliotēkā, Zeiferta iela 4, Olaine. Publiskajā diskusijā plānots runāt par šādiem jautājumiem: Kompetences, sociālās prasmes, bet vai arī vērtības? Bērnu reālā pieredze un ģimenisko vērtību cildināšana; Dzimumu sabalansētības nepieciešamība izglītības sistēmā; Skolas un vecāku mijiedarbība vērtību nostiprināšanā; Skolas loma izpratnes un atbildības veidošanā par fizisko un garīgo veselību.

22. jūlijs

No 11.00

Pirmie mazo grāfu un grāfieņu svētki Krāslavā. Krāslavas pilsētas svētku laikā notiks vērienīgs pasākums ģimenēm - pirmie mazo grāfu un grāfieņu svētki, piedāvājot ģimenēm ar bērniem piedalīties jautrās, izzinošās un radošās aktivitātēs Krāslavas pils pagalmā. Svētku programma ir plaša – sev tīkamu nodarbi varēs rast mazie rāpotāji, pirmsskolas un skolas vecuma bērni, vecāki un vecvecāki. Kopā pūtīsim burbuļus, piedalīsimies stafetēs, vērosim ķīmiskus eksperimentus, ģērbsim grāfus, veidosim papīra parūkas, iejūtoties īstā pils atmosfērā.

18. jūlijs

No 11.00

Drošas riteņošanas diena bērniem un jauniešiem Smiltenes novada dome sadarbībā ar biedrību sporta klubs “VeloLifestyle” organizē bērniem un jauniešiem pasākumu “Drošas riteņošanas diena”, kas norisināsies 18.jūlijā. Pasākuma ietvaros dalībnieki aicināti piedalīties velo pārgājienā, kas notiks maršrutā Slīpi-Smiltene-Slīpi. Pulcēšanās un izbraukšana no atpūtas kompleksa “Slīpi” plkst.10:00 (posms Slīpi-Smiltene, 9km). Dalībnieki velo pārgājienam aicināti iepriekš pieteikties līdz 17.jūlijam pie Gundara Cera pa tālruni 29113132 (vietu skaits ierobežots).

11. jūlijs

10.00

11. jūlijā Ādažu domē notiks reģionālā diskusija “Bērnu pieskatīšanas pakalpojumu pieejamība līdz sākumskolas pabeigšanai”.

9. jūlijs

No 11.00

9. jūlijā interesentiem iespēja piedalīties nūjošanas pārgājienā, kurā īpaši gaidītas tika ģimenes ar bērniem. Pasākuma dalībnieki kopā ar nūjošanas instruktoru un vides ekspertu izzinās kājinieku maršrutu “Jūrtaka”, kurš Carnikavas novada teritorijā šķērso arī dabas parku “Piejūra”.

27. jūnijs

12.00 līdz 13.30

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, gatavojoties starptautiskajam forumam “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību”, organizē publisku diskusiju ciklu, lai apspriestu Latvijas ģimenēm aktuālus jautājumus. Pirmā diskusija “Mājokļa pieejamība ģimenēm ar bērniem”notiks Valmierā Valmieras bibliotēkā Cēsu iela 4.

18. jūnijs

No 18.06. - 21.06.

Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra aktivitāšu mājā “Zaļkalni” notiks dienas nometne daudzbērnu ģimeņu bērniem (vecums 6-16 gadi, skaits 20). Nometnes programma būs vērsta uz latviskajām tradīcijām, gadskārtu iepazīšanu, Vasaras Saulgriežu svinēšanu un ģimenes kā vērtības apzināšanos. Nometnes pēdējās dienas vakarā 21.06.2018. bērniem un nometnes darbiniekiem pievienosies vecāki un visi kopā svinēs Vasaras Saulgriežus ar dziesmām, dejām, rituāliem un ugunskuru. Kopējais dalībnieku skaits – 40 (bērni, vecāki, darbinieki). Nometni organizēs biedrība “Jauniešu izglītības un iniciatīvu centrs “Saspraude”” sadarbībā ar biedrību “Taurenīši”.

13. jūnijs

No 11.00 līdz 15.00

Brīvdabas fotostudija darbosies senioru festivāla “Zelta ritmi” laikā, un uz to īpaši aicināti ir pāri, kas laulībā dzīvo jau ilgstoši. Lai godinātu pārus, kuri laulībā dzīvo jau ilgstoši, un jo īpaši tos, kuriem gaidāma zīmīga kāzu jubileja, piemēram, Rožu, Tērauda, Sudraba vai cita, Latvijas Goda ģimenes gada ietvaros festivālā “Zelta ritmi” būs atvērta Brīvdabas fotostudija. Tajā fotogrāfs Agris Semēvics īpaši iekārtotā fotostudijā fotografēs pārus – bildi varēs saņemt uzreiz un bez maksas.

1. jūnijs

No 12.00 līdz 16.00

Par godu skolēnu brīvlaikam un Bērnu aizsardzības dienai Siguldā notiks Bērnu dienas festivāls. Izglītojošas nodarbības skolēniem par drošību vasarā, dronu paraugdemonstrējumi, staigāšana pa virvi, momentfoto, brīvdabas izrāde pašiem mazākajiem, saldējumu degustācijas – šīs un daudzas citas aktivitātes gaidāmas Bērnu dienas festivālā, kas notiks 1. jūnijā Siguldā, Svētku laukumā.

15. maijs

12.00 līdz 20.00

Ģimenes dienas festivāls No plkst. 12.00 līdz 16.00 Motormuzeja terasē: Ģimenes momentfoto – saņem foto uzreiz! Goda ģimenes kronēšana – darini kroni no dabas materiāliem Latvijas ģimeņu mīlestības kartes veidošana Gigantiskie burbuļi Hennas zīmējumi Radoša strādāšana – iesēj savu saulespuķi! Galda hokejs Āra spēles un stafetes Pārsteiguma balvas no brokastu graudaugu pārslām „MILZU!” Skatuves programma: 13.00 Goda ģimenes gada svinīgā atklāšana 13.05 Ritma apvienība „Pulsa efekts” 13.20 Čellu trio „Melo-M” 13.50 „Laboratorium” zinātniskais teātris 14.30 Ledus šovs no „Play Day” 15.00 Uzstājas grupa „Klicks” Motormuzeja darba laiks pagarināts līdz plkst. 20.00. Daudzbērnu ģimenēm, uzrādot derīgu „3+ Ģimenes karti”, ieeja muzejā bez maksas! Ja jums vēl nav „3+ Ģimenes kartes”, šodien tai var pieteikties muzejā un apmeklēt muzeju bez maksas. Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību #LaiksBērniem

13. maijs

No 11.00

“Māmiņdienas – Ģimeņu godināšanas svētki”. 2018. gada 13. maijā no plkst.11. Katrā novada apdzīvotajā vietā – Neretā, Ērberģē, Sproģos, Zalvē, Pilskalnē. Katrā vietā paredzētas atraktīvas un ģimeniskas aktivitātes, fotografēšanās pie "Laiks bērniem" fotosienas, dambretes čempionāts un citas izdarības. Vairāk informācijas meklē pašvaldībā.

12. maijs

10.00 līdz 20.00

“100 tēti Latvijai” meža ekspedīcija – Tēti un bērni dodas izlūkos! Jau otro gadu, gaidot Tēva dienas festivālu, kas šogad notiek svētdien, 9. septembrī, Vērmanes dārzā, aktivizējas kustība “100 tēti Latvijai”. Ja pērn tā izpaudās kā tētu un bērnu virtuāla fotosiena, kur smelties spēka vārdus no tēta tētim, tad šogad 100 tēti ar bērniem dosies izlūkos! Pirmais izlūkbrauciens būs Meža ekspedīcija - tēti ar bērniem aicināti doties izlūkos uz Latvijas valsts mežiem. Dalība pasākumā - bez maksas! Pirmā tētu un bērnu ekspedīcija notiks pavisam drīz, 12. maijā kopā ar Latvijas valsts mežiem. Gaidot Baltijas lielāko meža nozares pasākumu “Latvijas Meža dienas”, ekspedīcijas dalībnieki dosies izzināt un izpētīt Latvijas mežu bagātības uz Vidzemi - LVM Kalsnavas arborētumu un čiekurkalti, kā arī uz Ērgļiem kopā ar “Latvijas Meža dienu” vēstnešiem, Latvijā zināmiem tētiem un viņu bērniem. Būs arī spēles, rotaļas, kā arī kopīgi gatavota maltīte un pikniks brīvā dabā! Ērgļos tētus ar bērniem sagaidīs pazīstamais dabas draugs un tētis Māris Olte. Izlūkos dosimies visi kopā - autobusā. Lai arī ekspedīcijas ietvaros notiks kopīga piknikošana, kur ēdienu gatavos pavārs Žanis Raivo Behmanis, aicinām ņemt līdzi savas uzkodu kārbiņas, lai turp un atpakaļceļā neburkšķ mazie vēderiņi. Norises laiks: sestdiena, 12.05.2018. Izbraukšana no Rīgas: plkst. 10.00 Ekspedīcijas ilgums: 12.00 - 17.00/18.00 Atgriešanās Rīgā: plkst. 19.00/20.00

Reģistrēties forumam