Dobelē notikusi Audžu ģimeņu un aizbildņu ģimeņu godināšana

Dobeles novadā projekta “Labvēlīgas vides veidošana Dobeles novada ģimenēm un bērniem” ietvaros 2018. gada 1. septembrī Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra aktivitāšu mājā “Zaļkalni” notika Audžu ģimeņu un aizbildņu ģimeņu godināšanas pasākums.

Pasākumā piedalījās piecas Dobeles novada audžuģimenes un 13 aizbildņu ģimenes, nevalstisko organizāciju pārstāvji un pasākums vienkopus pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku. Pasākuma dalībniekus Zinību dienā sveica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Dobeles novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska-Leiere un Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra direktore Līga Liepiņa, kura iepazīstināja ar projektā „Labvēlīgas vides veidošana Dobeles novada ģimenēm un bērniem” paveikto.


Godināšanas pasākumā ne vien bērni, bet arī viņu vecāki tikās vairākās radošās darbnīcās. Viena no tām bija veltīta vannas bumbu veidošanai. „Anna Vanna” ziepju darbnīcā ģimenes pašu rokām veidoja vannas bumbas. Smilšu darbnīcā speciālistu vadībā tapa skaisti zīmējumi, izmantojot krāsainās smiltis un dabas materiālus. Savukārt ar veselīgā „našķa” pagatavošanu gan vecākus, gan bērnus iepazīstināja uzņēmums „Sēklu muss”. Hennas darbnīcā ikviens varēja izvēlēties sev tīkamāko dekoratīvo ķermeņa zīmējumu un uzzināt visu par hennas vēsturi un zīmēšanas tehnikām. Pasākuma mazākajiem apmeklētājiem visas dienas garumā bija pieejams rotaļu stūrītis un piepūšamās atrakcijas.

 

Ģimenes vienojās arī kopīgiem dančiem un rotaļām, par ko parūpējās „Rīgas Danču klubs”. Gan bērni, gan viņu vecāki priecājās par kopā pavadīto laiku un novērtēja iespēju vienkopus tikties ar citām ģimenēm. Noslēgumā dalībnieki tika aicināti uz svētku mielastu.

 

Pasākumu organizēja biedrība „Jauniešu izglītības un iniciatīvu centrs „Saspraude”” sadarbībā ar biedrību „Taurenīši”. Pasākums tapis ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.