Jaunas prasmes un piedzīvojumi “Meža uzdevumu labirintā kopā ar suņiem”

11.08.2018. atpūtas trasē “Zibeņi” notika sacensības “Meža uzdevumu labirints kopā ar suņiem”. Pasākumu organizēja nodibinājums “Sautiņi” sadarbībā ar biedrību “Dog sport Carnikava”. Pasākums notika pašvaldības īstenotā projekta "Prāta un sirds laboratorija" ietvaros. Projekta mērķis, pašvaldībām sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām veidot ģimenēm draudzīgu vidi, veicināt sabiedrības līdzdalību un sekmēt pozitīvas attieksmes veidošanos.

Pasākuma organizatori norāda, ka mērķis ir sasniegts, jo pasākumā sportoja visa ģimene, tajā skaitā ģimenes loceklis- suns. Suns pavisam noteikti ir ne vien cilvēka labākais draugs, bet arī pilntiesīgs ģimenes loceklis un suņa loma jau sen pārsniegusi tikai mājas sarga funkcijas. Pierādīts, ka dzīvnieku ietekme uz bērnu ir kompleksa un bērni komunikācijā ar suni apgūst visdažādākās prasmes, piemēram: empātiju- bērni uztver dzīvniekus kā biedrus. Dzīvnieki ir tieši, tāpēc tos vieglāk saprast, lasīt viņu ķermeņu valodu. Bērni mācās rūpēties, aktivitātes ar suni veicina socializāciju. Kopīgi rotaļājoties ar dzīvnieku, tiek nojauktas komunikācijas barjeras. Saskarsme ir pozitīva un jautra – kas ļauj piedzīvot prieku un azartu arī sacensību apstākļos, mazinās trauksme un stress. Kopīgās aktivitātēs tiek attīstītas motorās prasmes - gan smalkā motorika - suni glāstot, gan lielā motorika- kopīgi rotaļājoties, pastaigājoties un skrienot. Un tieši šis arī bija galvenais vēstījums un uzdevums, parādīt ģimenēm, kā kopā sportiski un veselīgi var pavadīt savu brīvo laiku, iesaistot aktīvās aktivitātēs arī mājas mīluli. 

 

Pasākumu laikā tikai demonstrēts kanikrosa sports kā visiem pieejams aktīvās atpūtas un veselību veicinošs sporta veids. Biedrības “Dog sport Carnikava” speciālistu vadībā interesenti piedalījās Kamanu suņu sporta disciplīnās, kopumā spēkus izmēģinot 67 sportistiem. Papildus kamanu suņu sporta disciplīnām, skatītāji varēja piedalīties dažādās stafetēs, līdz ar to dalībnieku skaits pārsniedza vismaz 100 sportistus un tikpat daudz arī skatītājus.


Trases rekordu un ātrāko trases laiku uzrādīja Artūrs Jakobsons ar saviem suņiem Nailu un Džīno. Katrā disciplīnā carnikavieši izcīnīja vietas uz pjedestāla, baikdžoringā ( suns velk velosipēdu) Ingūna Brūvere, Sarmīte Linde; skūteru klasē ( suns velk bezpedāļu velosipēdu): Edijs Brūveris, Aija Krieva; kanikrosā ( suns velk skrējēju) Liesma Sakoviča, Zigurds Sakovičs, bērnu kanikrosa vecākajā grupā Aleksa Čaupala; vidējā grupā: Krista Grantskalna, Grieta Grantskalna; jaunākajā grupā: Anna Sakoviča.


No carnikaviešiem visplašāk tika pārstāvēta Sakoviču, Grantskalnu, Brūveru un Čaupalu ģimene.

 

Finansējumu aktivitātei Carnikavas novada pašvaldība ieguva Valsts Reģionālās attīstības aģentūras izsludinātajā “Ģimeņu atbalsta projektu konkursā pašvaldībām sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām”, kurā tika atbalstīts Carnikavas novada domes iesniegtais projekts “Prāta un sirds laboratorija”.