Foruma "Laiks bērniem!" aktualitāte

Tuvākajās desmitgadēs paredzamas būtiskas pārmaiņas Eiropas demogrāfiskajos procesos. Dzimstības samazināšanās, sabiedrības novecošanās un migrācija tuvākajā laikā var kļūt par nopietnu šķērsli ne vien Latvijas, bet arī visas Eiropas ekonomiskajai izaugsmei.

Tuvākajās desmitgadēs paredzamas būtiskas pārmaiņas Eiropas demogrāfiskajos procesos. Dzimstības samazināšanās, sabiedrības novecošanās un migrācija tuvākajā laikā var kļūt par nopietnu šķērsli ne vien Latvijas, bet arī visas Eiropas ekonomiskajai izaugsmei. Pēdējo 15 gadu laikā Latvijas iedzīvotāju skaits vecuma grupā līdz 18 gadu vecumam ir samazinājies par 40 procentiem. Nevienai Eiropas valstij nav paaudžu sabalansētai nomaiņai nepieciešamā dzimstības līmeņa. Rietumu sabiedrība zaudē jauneklību.

Apzinoties, ka demogrāfiskās situācijas pasliktināšanās ir daudzu Eiropas valstu attīstības izaicinājums, ģimeņu stiprināšana, to dzīves kvalitātes un sociālā nodrošinājuma uzlabošana ir jāizvirza par svarīgāko Eiropas valstu prioritāti.
Katrai valstij ir sava pieredze un savi nākotnes redzējumi. Dažas valstis demogrāfijas un sociālās politikas jomā ir sasniegušas apbrīnojamus panākumus, savukārt citas pamatoti runā par dziļu krīzes situāciju. Ir pienācis laiks vispirms domāt par bērniem – personiski, valstiski un starptautiski, kā arī dalīties ar zināšanām un pārdomāt kopīgos mērķus. Ar kopēju izpratni un savstarpēju atbalstu mēs varam radīt vidi, kurā varēs droši un pārliecinoši justies mūsu bērni.

raditaji.png