Forums "Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību". VIDEO

Eiropai šobrīd ir jāatbild uz Šekspīrisku jautājumu - “būt vai nebūt.”

Sen ir zināms fakts, ka Eiropa strauji noveco. 2000. gadu sākumā šī problēma daļēji tika atrisināta ar masveida darbspējīgo iedzīvotāju piesaistīšanu no jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, rezultātā tās ir zaudējušas teju trešdaļu no jaunās - nākotnes paaudzes.

Dažas mazākās tautas, piemēram, latvieši un lietuvieši, ir saskārušies ar izzušanas draudiem pārskatāmā nākotnē. Kopš gadsimta sākuma tās pazaudējušas vairāk nekā 18% no iedzīvotājiem. Jaunos – gandrīz divreiz vairāk.

Straujā depopulācija draud ar nopietniem ekonomiskajiem, sociālajiem un politiskajiem satricinājumiem. Tas neizbēgami ietekmēs arī pārējo Eiropu, kurā novecošanās procesi arī nav apstājušies.

Bet Eiropa turpina un turpinās novecot, ja paši nebūsim gatavi radīt nākamo paaudzi. Bezbērnu vai viena bērna ģimenes dzīves izvēles savienojumā ar 90. gadu demogrāfiskās bedres sekām daudzviet Eiropā novedusi pie straujas depopulācijas, draudot ar nopietniem ekonomiskajiem, sociālajiem un politiskajiem satricinājumiem.

Lai izvairītos no Eiropas eksistenciālās krīzes drīzā nākotnē, mums ir jāsanāk kopā un jāapzinās situācijas nopietnība un kādi varētu būt risinājumi, lai ģimenes gribētu un varētu atļauties audzināt bērnus.

Ir valstis, kur ir labas idejas un pārbaudīti risinājumi, kā palīdzēt ģimenēm ar bērniem. Ungārijas mājokļu atbalsta programmas, Latvijas 3+ goda ģimeņu programmas, ģimenēm draudzīgu pašvaldību kustība. Ir valstis, kuras spējušas stabilizēt situāciju. Daloties pieredzē, meklējot kopīgi risinājumus, pārbaudītas idejas - mēs kopā varam atrast glābjošu atbildi - Eiropai būt!