Četru bērnu tēvs: Bērni neļauj tev novecot

Tuvojoties Tēva dienai, LNT Ziņu rīta raidījums “900 sekundes” viesojās pie Zaķu ģimenes, kurā tētis Raimonds kopā ar sievu audzina četrus bērnus.

Atbraucot pie Zaķu ģimenes, tēvs Raimonds vēl ir darbā un ar kafiju cienā vecākais dēls – Endijs (11). Mammai Montai tobrīd ir aizņemtas rokas, jo jaunākajam dēlam Dominikam ir tikai pusotrs gadiņš, bet meitiņai – 5 mēneši.

 

Vecākais brālis ne tikai kafiju var uztaisīt, viņš arī mammai ar jaunākajiem bērniem palīdz. Tētis ne tikai daudz ko nozīmē viņa dzīvē, no tēva viņš arī mācās un palīdz viņam vīriešu darbos. “Es viņam palīdzu, kad viņš kaut ko remontē, pienesu instrumentus, cērtu malku, kad bija jākurina apkure,” stāsta Endijs.

Vecākajai meitai Letīcijai ir 13 gadu, un viņa arī ir mammas un tēta palīgs.

Raimonds strādā Rīgā par metinātāju, atnākot mājās, sākās otrā maiņa – jau ar bērniem. Pat pārģērbties ne vienmēr sanāk laiks.

Pēc viņa domām, kupla ģimene ir tā vērts. “Tas tikai tā liekas, ka liela, bet īstenībā nav nemaz tik drausmīgi. Visi vienmēr saka: “Oj, tik daudz bērnu… Bet bērni neļauj tev novecot,” uzskata Raimonds Zaķis.

Tēva diena vēl nav iegājusies, Raimonds saka, taču par sliktu tas nenāk. Tagad bērnus audzināt ir grūtāk – viņi grib daudz laika pavadīt virtuālajā pasaulē. Bez telefona nav diena nodzīvota, tas ir kā soda mērs, ja telefons jānoliek uz galda.

Raimondam pašam bērnībā būtiska loma bija tēvam Uldim. Tagad viņš ir aizsaulē, bet tēvs dēlam daudz iemācīja. “Viņš ir cilvēks, kas visu ar rokām darīja, es arī līdz ar to pēc tā iemācījos, viss jādara pašam, citam skrūvīti vajag ieskrūvēt, viņš nezin kā to izdarīt.”

Ar sievu Montu esam komanda, viņš saka. Raimonds pats audzināja bērnus mājās, bet sieva strādāja. Tagad viņas pūles pēc šīs pieredzes ļoti novērtē. “Izjūti, ka esi mamma un tētis vienlaikus, tā skraidīšana ar bērniem nav nemaz vieglāka kā iet uz darbu,” turpina tēvs.

Intervijas laikā vairākas reizes pie Raimonda pieskrēja jaunākais dēliņš Dominiks, kam arī ir nepieciešama tēta uzmanība. Bērni ir jāmīl, saka četru bērnu tētis, citādi prieka nebūs. Tikmēr Endijs domā, ka par daudzbērnu tēvu nākotnē nekļūs. Raimonds gan iesaka dēlam nesteigties ar secinājumiem, jo viņš savulaik par tādu arī nav plānojis kļūt.

 

Zaķu ģimene ir viena no tām, kas ieguva titulu Latvijas Goda ģimene 2018 "Latvijas Goda Ģimenes gada" konkursa "Mana Latvijas Goda ģimene" ietvaros. 

Video