Kivilandu ģimene dosies uz “Staro Rīga”

"Svētkus svinam katru gadu, bet vienmēr tie izvēršas mazliet citādi. To ietekmē dažādi apstākļi - gan bērnu vecums attiecīgajā gadā - ar pavisam maziem bēbīšiem uz Rīgu nebraucam -, veselības stāvoklis - diezgan bieži kāds ir saslimis tieši uz svētkiem, tad arī nekur nebraucam, kā arī laika apstākļi - arī pavisam sliktā laikā grūti no mājas izkustēties," stāsta 5 bērnu mamma, Latvijas Goda ģimenes gada vēstnese Līga Liepa-Kivilande no Ikšķiles.

"Parasti svētku sajūtu izbaudīt braucam uz Rīgu - uz parādi un "Staro Rīga". Savukārt mājās klājam galdu, cepam torti, kuru dekorējam karoga krāsās - ar dzērvenēm un putukrējumu, bet vakarā ejam uz salūtu tepat, Ikšķilē. Tomēr šogad svētku salūtu par godu Latvijas simtgadei plānojam skatīties Rīgā," stāsta Līga.


“Kad gaidīju savu otro meitiņu, devāmies uz parādi Rīgā (viņa piedzima 21.novembrī). Vīrs uz pleciem paņēma vecāko meitu Loti, kurai tolaik bija 3,5 gadi. Lotei rokā bija karodziņš. Liels bija mūsu pārsteigums, kad nākamajā nedēļā atvērām toreizējo iknedēļas žurnālu "Republika" un atvērumā ieraudzījām mana vīra un Lotes tuvplānu un vēl dažus mūsu radus fonā – skaisti!” atmiņās daļās piecu bērnu mamma.


Citu gadu daudzbērnu ģimene Valsts svētkus devušies svinēt uz Pāvilostu. "Gandrīz katru gadu vasarā uz nedēļu dodamies uz Pāvilostu. Vienu vasaru nolēmām, ka varētu Pāvilostā nosvinēt 18.novembri un jau laicīgi rezervējām naktsmājas. Braucām diezgan liela kompānija - mūsu ģimene, brāļa ģimene un mani vecāki. Laiks bija vējains, ļoti rudenīgs, un nākamajā rītā gājām uz jūru un lasījām dzintarus - tie bija diezgan sīki, bet ļoti daudz!"