Siguldā notiks Bērnu dienas festivāls

Izglītojošas nodarbības skolēniem par drošību vasarā, dronu paraugdemonstrējumi, staigāšana pa virvi, momentfoto, brīvdabas izrāde pašiem mazākajiem, saldējumu degustācijas – šīs un daudzas citas aktivitātes gaidāmas Bērnu dienas festivālā, kas notiks 1. jūnijā Siguldā, Svētku laukumā.

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gads izsludināts par Goda ģimenes gadu, un tā ietvaros gaidāmi daudzi jo daudzi pasākumi un aktivitātes ģimenēm, pāriem un bērniem. Tuvākais no tiem – Bērnu dienas festivāls, kas notiks 1. jūnijā un uz kuru mīļi aicināti gan bērnudārznieki, gan skolēni, kam šī būs pirmā no skolas brīvā diena.

Festivāls notiks Siguldas Svētku laukumā no plkst. 12.00 līdz 16.00. Visas aktivitātes pieejamas bez maksas.


Festivāla programmā:
Brīvdabas leļļu izrāde „Kas zaķīti pasargās”. Režisori: Edgars Lipors, Laila un Jānis Kirmuškas.
Zinātniskais teātris. Vada „Lobaratorium”.
Brīvdabas vingrotava bērniem. Vada sertificēta fizioterapeite Sandra Maļinovska.
Baskāju taka.
Veselīgs uzturs bērnam – radoša nodarbība bērniem. Vada Baiba Grīnberga.
Latvijas sirds kartes rotāšana.
Momentfoto – saņem savu bildi uzreiz!
Kroņu gatavošana no dabas materiāliem.
Hennas zīmējumi.
Saulespuķu stādīšana.
Ādas aproču darināšana.
Siguldas Jaunrades centra Dronu skolas paraugdemonstrējumi.
Staigāšana pa virvi. Nodrošina „Slack line”.
Piepūšamā atrakcija.
Gardēžiem – Siguldas saldējuma degustācijas un konkursos pārsteiguma balvās „MILZU!” kraukšķi.
Bēbīšu pietura. Vecākiem ar mazuļiem atpūtas telpu nodrošina bērnu centrs "Kā mājās".
Un daudzas citas aizraujošas aktivitātes!

 

Uz brīvdabas izrādi „Kas zaķīti pasargās” aicinām ierasties bērnudārzu grupiņas! Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: redakcija@mammamuntetiem.lv.


Bērnu dienas festivāls notiek sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts reģionālās attīstības aģentūru, sadarbības platformu „Demogrāfisko lietu centrs”, Latvijas vecāku organizāciju „Mammamuntetiem.lv”. Pasākums iekļauts Latvijas valsts simtgades programmā.

 

Foto: Andris Barbans

Jāņem vērā: pasākums tiks fotografēts un filmēts, materiāls tiks izmantots interneta medijos, atspoguļojot pasākumu un popularizējot citus pasākumus, kas tiks rīkoti Goda ģimenes gada ietvaros. 


Par Latvijas Goda ģimenes gadu
Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gads izsludināts par Goda ģimenes gadu. Gada moto: „Laiks bērniem! Latvija ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību”. Latvijas Goda ģimenes gadā ir plānoti daudzveidīgi pasākumi, lai pateiktu paldies un godinātu ģimenes, kurās jau aug bērni, kā arī ir iecerētas aktivitātes, kas veicinātu sabiedrības izpratni par nepieciešamību kļūt par ģimenei ar bērniem draudzīgāku sabiedrību. Latvijas nākotne ir tiešā veidā atkarīga no tās bērniem, tāpēc ne tikai vārdos, bet arī darbos jāapliecina – laiks bērniem! Vairāk informācijas: www.laiksberniem.lv, Facebook.com/GodaGimenesGads, Instagram/GodaGimenesGads.
Atbildīgā institūcija par Latvijas Goda ģimenes gada aktivitāšu īstenošanu – Valsts reģionālās attīstības aģentūra.