Tētu un bērnu trešais izlūkbrauciens. FOTO

Ar lidmašīnu izpēti, loku meistarošanu, ugunskura zupas baudīšanu un citām lieliskām aktivitātēm 29. augustā notika Tēva dienas gaidīšanas kustības „100 tēti Latvijai” trešais tēvu un bērnu izlūkbrauciens. Braucienu mērķis ir veicināt tētu un bērnu brīvā laika pavadīšanu kopā.

„Izlūkbraucienu ideja sakrīt ar Tēva dienas festivāla ideju – veicināt tētu un bērnu brīvā laika pavadīšanu kopā. Līdz ar to tēviem un arī vectēviem un krusttēviem dāvinām iespēju kopā ar bērniem mesties piedzīvojumos un apgūt, uzzināt ko jaunu. Izlūkbraucienu tradīciju aizsākām šā gada maijā, kad vairāk nekā 50 tētu un bērnu kopīgā autobusā devās ekspedīcijā uz mežu,” saka Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” vadītāja un kustības „100 tēti Latvijai” idejas autore. Viņa stāsta, ka tētu atsaucība ir negaidīti liela – kolīdz tiek izziņots jaunais izlūkbrauciens, tā dažu dienu laikā vietu skaits ir beidzies.

 

Vasaras noslēdzošajā izlūkbraucienā dalībnieki devās uz uzņēmumu „Pelegrin”, lai uzzinātu, kur un kā Latvijā būvē lidmašīnas. Turklāt tās esot pasaulē vieglākās un ātrākās lidmašīnas! Otrs ekspedīcijas galapunkts bija atpūtas parks „Rāmkalni”, kur meistara vadībā tēvi kopā ar bērniem mācījās gatavot lokus un šaut ar tiem, brauca ar rodeļiem, lēkāja jautrās gumijās un vizinājās bērnu autoskolā. „100 tēti Latvijai” izlūkbrauciena dalībnieki arī pusdienoja kopā, baudot ugunskura zupu.


Izlūkbraucienus vadīja četru bērnu tēvs, valsts iniciatīvas „Latvijas Goda ģimenes gads” vēstnesis Ansis Bogustovs.

Tēva dienas gaidīšanas kustības „100 tēti Latvijai” izlūkbraucienus organizē Latvijas vecāku organizācija „Mammamuntetiem.lv”, ielūdz valsts iniciatīva „Latvijas Goda ģimenes gads”.

 

Foto: Artūrs Ķipsts


Par kustību „100 tēti Latvijai”
„100 tēti Latvijai” ir Tēva dienas gaidīšanas kustība, un tā aizsākās jau pagājušajā gadā. Sākumā tā bija kā virtuāla foto siena, kur tēvi dalās gaišās domās un stiprinošos vārdos no tēta tētim (to var skatīt: www.100tetiLatvijai.lv). Šogad tēvi satiekas klātienē – kopā ar bērniem dodas izlūkbraucienos. Kustības mērķis ir veicināt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā. Pirmajos divos braucienos tēvi ar bērniem devās „Meža izlūkbraucienā” uz „Latvijas valsts mežiem” un „Piepilsētas izlūkbraucienā” uz „Esena Pārdaugavas dārziem” Rīgā. Lielākais notikums būs „Tēva dienas gājiens un festivāls 2018”, kas šogad notiks 9. septembrī Vērmanes dārzā, Rīgā. Vairāk uzzini: www.tevadiena.lv.

 

Par Tēva dienas festivālu
Ikviena ģimene būs mīļi gaidīta uz Tēva dienas gājienu un festivālu, kas šogad notiks 9. septembrī Rīgā, Vērmanes dārzā. Kā ierasts, visas aktivitātes festivālā būs bez maksas un to jau sesto gadu rīko vecāku organizācija „Mammamuntetiem.lv”, ielūdz valsts iniciatīva „Latvijas Goda ģimenes gads”. Festivāls sāksies ar svinīgu gājienu no Brīvības pieminekļa (pulcēšanās pirms plkst. 12.00). Gājiena priekšgalā muzicēs Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris, un tas noslēgsies Vērmanes dārzā. Svētkos šogad būs īpaši daudz pārsteigumu un aktivitāšu ģimenēm. Svinības Vērmanes parkā turpināsies līdz pat plkst. 17.00.