Zaķu ģimene svētkos galdā cels vecmāmiņas pankūkas un dosies uz parādi

Ādažnieku Zaķu ģimenē aug 4 bērni - Letīcija, Endijs, Domeniks un Abigeila -, un viņi ir vieni no valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" konkursa "Mana Latvijas Goda ģimene" laureātiem. Mamma Monta Zaķe stāsta: "Mūsu lielajā Zaķu ģimenes pulkā katriem svētkiem ir savas tradīcijas un sava burvība. Arī šogad svinēsim Latvijas dzimšanas dienu - simtgades svētkus. Bērni vēlas daudz sarkanbaltsarkanu balonu, vīrs liks mastā karogu un es, kā katru gadu, cepšu brīnumgardās kartupeļu pankūkas - tās iegājušās kā latviešu maltīte no manas vecāsmammas."

Ģimene uzskata, ka liela nozīme ir pašiem apzināties savas valsts vērtību un izzināt vēstures notikumus, tas ir iemesls, kāpēc viņu ģimenei šie svētki ir nozīmīgi. "Manuprāt, ir ļoti svarīgi bērniem iemācīt, ko īsti simbolizē 18. novembris un kāpēc tas ir tik nozīmīgs. Vecākais dēls Endijs apmeklē jaunsardzes nodarbības, kur ļoti liela loma ir latviešu godināšanai un lepnumam par Latviju kā valsti. Arī meita Letīcija savos vēstures projektos ir radusi daudz atbilžu par to, kas ir šie svētki," stāsta Monta.


Zaķu ģimene uzskata, ka galvenais notikums 18.novembra svētkos ir militārā parāde. Arī šogad ģimene turp iecerējusi doties. "Lai arī mazais Domeniks un Abigeila izjūt to, kāpēc ir svarīgi būt latvietim un ar to lepotos!" saka Monta, piebilstot, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados, pie apģērba visi nēsās sarkanbaltsarkanās lentītes, tādējādi esot vienoti ar pārējiem latviešiem.