Dzīvot ar spēkpilnu vieglumu. 6 bērnu ģimene no Bauskas

Bauskas novada pašvaldīva valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" konkursam "Mana Latvijas Goda ģimene" godināšanai izvirza Strazdiņu ģimeni, kas ir brīnišķīga, inteliģenta ģimene, kuras fokusā ir bērni un viņu talanti. Viņi prot ieraudzīt un sadzirdēt viens otru, tajā pat laikā esot atvērti apkārt notiekošajam, iesaistoties un atbalstot.

Ģimene ir spēks. Spēks rūpēties, cienīt, līdzi just, mīlēt bez nosacījumiem un priecāties bez aizspriedumiem. Ģimene ir vieta, kurā iemācāmies rūpēties, cienīt, līdzi just, mīlēt bez nosacījumiem un priecāties bez aizspriedumiem. Stipras ģimenes veido sabiedrību, kurā cilvēki nepazīst vienaldzību, sabiedrību kura saprot, ka patiesās vērtības ir attiecības un cilvēki mums apkārt. Stipras ģimenes veido tādu sabiedrību, kādā vēlas dzīvot ikviens no mums. Bauskas novads lepojas ar savām ģimenēm, gan ar pavisam mazajām, tām, kuras tikko kļuvušas par ģimeni un vēl mācās būt par vienu veselu, gan ar kuplajām, tām, kuras iespēj visu, var visu un smeļas savu spēku milzīgajā mīlestībā vienam pret otru. Šoreiz vēlamies pastāstīt par vienu šādu kuplu saimi – Strazdiņu ģimeni. 

 

Zanda un Māris Strazdiņi ģimenē lolo sešas brīnišķīgas atvases vecākajai no kurām līdz pilngadības sasniegšanai vien solītis, bet jaunākajai vēl jāsper pirmie soļi un jāmācās pasaules lielās un mazās mācības.
Veselā miesā vesels gars, tā noteikti var sacīt par šo ģimeni, jo, kad vaicājam mammai Zandai pastāstīt par savu saimi, pēc īsa, mulsuma brīža viņa saka – esam sportiska ģimene. 2018.gadu Strazdiņi sev pasludinājuši par sportisko aktivitāšu gadu. Lai ieraudzītu Latviju no cita skatupunkta viņi aktīvi iesaistījušies taku skrējienā Stirnu buks. Skriešanā pa mežiem, pakalniem un pļavām katrs atradis sev piemērotāko distanci sākot no 1km līdz 23 km, katrā no distancēm ir pa Strazdiņam. Lai arī skrējiens reizēm nemaz nav viegls, tomēr finišā visiem ir liels gandarījums un prieks par kopā paveikto.

32 Strazdini_basukas novads_22.jpg

Katrs bērns ģimenē ir pamanīts. Ir pamanīti viņa talanti un īpašās spējas.
Vecākā māsa Marta veiksmīgi pabeidza Bauskas Mākslas skolu un Bauskas Valsts ģimnāziju, kas ļāva bez iestājeksāmeniem iestāties Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, lai sāktu apgūt animāciju. Pašmācības ceļā Marta jau līdz šim ir apguvusi dažādas prasmes - zīmēt animācijas, zīmējumus un veidot izklaides maskas.


Mārtiņš uzsāks mācības Bauskas Valsts ģimnāzijā un turpinās izglītoties Bauskas Mūzikas un mākslas skolā apgūstot sitaminstrumentus - marimbu un bungas. Pavasarī Mārtiņš noskrēja Lattelekom Rīgas maratonā 21 km. Par savu iedvesmu piedalīties maratonā Mārtiņš saka – tā bija iespēja izskriet Latvijas simtgades svētkus. Kopā ar tēti pieņemts izaicinājums un uz velosipēda pievarēts tur pat 60 km garais ceļš līdz Tērvetei. Mārtiņš ir atvērts visām sportiskajām aktivitātēm, kas sniedz prieku.


Marks mācīsies Bauskas sākumskolā un turpinās Bauskas Mūzikas un mākslas skolā apgūt trompeti. Marks ir ļoti radoša persona, atvērts visam jaunajam, gatavs daudz ko arī apgūt pašmācības ceļā – spēlēt instrumentus (ukuelu, basģitāru), audzēt labību, meistarot braucamrīkus. Kopā ar māsu Sofiju duetā ir dziedājis brīnišķīgas dziesmas. Markam skatuves pieredze nav sveša.


Sofija mācīsies Bauskas sākumskolā un turpinās Bauskas Mūzikas un mākslas skolā apgūt vijoles spēli. Papildus viņa dzied vokālajā studijā „Pigoriņi”, gan grupā, gan solo. Dziedāšanas prasmes tiek apgūtas jau no 3 gadu vecuma un jau ir pabūts uz dažādām skatuvēm, iegūstot pieredzi. Sofija ir zinātkāra, aktīva, sportiska meitene ar neizsīkstošu enerģiju un prieku būt kustībā.


Georgs mācīsies pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaulīte”. Mazs, bet gatavs jauniem izaicinājumiem. Vecāki mērķtiecīgi vada viņu sporta aktivitātēs. Ļoti aktīvs un izdomas bagāts zēns.


Mazā māsa Letīcija ir pasaules izziņas sākumā. Attīstās un tver pasauli atbilstoši savam vecumam.


Strazdiņu nams ir viņu stiprā pils. Vidi, kurā augt viņu bērniem un visiem būt kopā, Strazdiņi cenšas veidot skaistu, sakoptu, jo uzskata – skaistums rada skaistumu un arī bērni savā dzīvēs vēlēsies veidot ap sevi sakoptu un skaistu dzīves telpu.


Ikdienā kuplā saime iztiek bez auklītes, ar visu cenšas tikt galā paši. Kā stāsta mamma Zanda: „Skolai gatavojamies jau laikus, lai atvieglotu ikdienu augusta beigās. Grūtākais ir septembris, kad jāplāno laiki, lai varētu saorganizēt visas aktivitātes, kas notiks pēc skolas.” Ja paliek pavisam neiespējami saplānot dienas gaitas saviem spēkiem, atbalsta sistēmā iesaistās Zandas un Māra vecāki. „Protams, ir dienas, kuras var saukt par grūtām, bez tā neiztikt, bet nākamā diena jau ir jauna diena ar jaunu enerģiju,” saka Zanda. „Bērni mūs iemāca būt atbildīgiem un augt pašiem. Laika gaitā ir izlasīts daudz izziņu literatūras, bet sirdsbalss pati pasaka, kā rīkoties pareizi,” teic Zanda.

 

Abi vecāki uzsver – neesam pazaudējuši viens otru bērnu audzināšanā. Zandai un Mārim ir kopīgi hobiji un aizraušanās – sports, koncerti, teātris. Tētis Māris aktīvi sporto, gan kopā ar ģimeni, gan individuāli. Pēdējais lielākais sasniegums - Zviedrijā, Vasalopet noslēpoti 90 km ar distances slēpēm. Spēku izsīkuma brīžos tieši ģimenes atbalsts un uzmundrinājumi bija tie, kas palīdzēja izcīnīt cīņu ar sniegotajiem līdzenumiem un pašam ar sevi līdz galam.


Ģimene skaisti prot svinēt Valsts svētkus, Lieldienas, Līgo, Ziemassvētkus un Jauno gadu! Svētku kuplā saimē ir daudz, jo gadā sanāk veselas 8 dzimšanas un vārda dienas, tomēr Strazdiņiem ir arī īpaši svētki, kuri tiek svinēti par godu bērnu sasniegumi, koncertiem, panākumi konkursos, jo par to ir vislielākais lepnums.
„Mums ir patiess lepnums par mūsu Bauskas novada izglītības iestādēm. Mums Bauskas novadā ir brīnišķīgi pedagogi. Esam lepni, ka mūsu bērni var mācīties Bauskas novada skolās. Ļoti, novērējam, ka visu var apgūt tepat uz vietas,” stāsta mamma Zanda. Un pedagogi nepaliek atbildi parādā. Visas Strazdiņu ģimenes atvases izglītošanās procesu ir uzsākušas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaulīte”. „Strazdiņi ir brīnišķīga ģimene. Vienmēr smaidīgi. Esot kopā ar ģimeni, rodas sajūta, ka viņi dzīvo ļoti viegli, dzīvi tver vienkārši, tāpēc tā ir emocionāli pozitīvi piesātināta. Viņiem visam pietiek laika – bērniem, mājai, aktīvai atpūtai, ceļojumiem utt. Vasaras brīvlaikos bērni neapmeklē bērnudārzu, ģimene pavada laiku kopā,” stāsta skolotāja Daiga Krūmiņa, „Strazdiņu ģimene ir liels atbalsts izglītības iestādēm. Viņi nekad neatsaka un, ja paši nevar līdzēt, meklē citus veidus, kā atrisināt situāciju. Ģimene ir atsaucīga iestādes aicinājumiem iesaistīties pasākumu rīkošanā. Vienmēr piedalās, aktīvi līdzdarbojas. Lielie bērni joprojām, kaut sen vairs neapmeklē bērnu dārzu, labprāt piedalās pasākumos. Lielā māsa Marta, piemēram, mazuļiem radīja priekpilnu Mārtiņdienu – apgleznoja mazās sejiņas, kas bērniem sagādāja daudz jautrības. Strazdiņi ir ģimene ar lielo burtu. Ir prieks noraudzīties, kā viņi bauda viens otra klātbūtni,” teic skolotāja Daiga.


„Priecāsimies, ja mūsu stāsts, kaut vienu ģimeni iedvesmos. Daudzbērnu ģimene ir neizsakāma vērtība un ir tik forši būt visiem kopā. Stipra Valsts sastāv no stiprām ģimenēm,” sarunas noslēgumā teic mamma Zanda.


Bauskas novada pašvaldība saka lielu paldies Strazdiņu ģimenei par viņu drosmi, spēku, milzīgo mīlestību vienam pret otru un telpu ar visu, kas tajā, sev apkārt. No sirds pievienojamies mammas Zandas teiktajam ģimene ir neizsakāma vērtība – stipra Valsts sastāv no stiprām ģimenēm.

Bauskas novada pašvaldības vārdā,
Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja