Galvenais – būt kopā! Konkursa stāsts

Par Šteinfeldu ģimeni Kokneses novada pašvaldībā teic: „Viņi ir darbīga un jauka ģimene, kurā ar mīlestību tiek audzināti bērni. Lai mums tādu ģimeņu būtu vairāk!”. Valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" konkursam "Mana Latvijas Goda ģimene" raksta Sarmīte Rode.

1998. gada 14. martā Sēlijā divi jauni cilvēki: Bauskā dzimušais Aldis un Jēkabpils meitene Dace teica viens otram jā vārdu. Uzreiz pēc kāzām jaunā ģimene atnāca dzīvot uz Koknesi, visskaistāko vietu Daugavas un Pērses krastā. Dace un Aldis Šteinfeldi jau 20 gadus ir koknesieši, un šajā pavasarī viņi svinēja 20. kāzu gadadienu. Te, Koknesē, viņi ir kļuvuši par vecākiem pieciem bērniem. Vecākā meita Dita, dēli Ralfs, Edgars, Edijs un jaunākā atvasīte Ance - viņi visi kopā ir Šteinfeldu stiprā ģimene! Mazajai Ancei ar lielo māsu ir 18 gadu starpība, bet abas meitenes ir dzimušas ziedu mēnesī maijā. „Tā mums tāda ģimenes tradīcija!” – teic mamma Dace. Sākotnēji ģimene mita dzīvoklī, bet nu jau vairākus gadus viņiem ir sava māja, kas prasa gan daudz rūpes, gan arī dod brīvības un plašuma sajūtu. Pašiem ir savs dārzs, kur izaudzēt visu nepieciešamo un sagādāt krājumus ziemai. „Cenšamies bērnus radināt pie darba, tādejādi ieaudzinot pienākuma un atbildības sajūtu,” atzīst Aldis un Dace.

27 Šteinfeldi2.JPG
Tikšanās reizē ar mīļumu un lepnumu vecāki pastāstīja par katru no saviem bērniem.
Ditai, mācoties Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, bija izcilas sekmes mācību priekšmetos, kā arī viņa darbojās Kokneses kultūras nama amatierteātrī. Aizraujošs piedzīvojums uzņēmīgajai meitenei bija piedalīšanās televīzijas konkursa "Gudrs, vēl gudrāks" pusfinālā. Šopavasar Dita pabeidza 1. kursu Rīgas Stradiņa universitātē. Mamma par meitu teic: „Viņai savs nākotnes sapnis bija jau zināms sen – studēt tikai un vienīgi medicīnu. Uzsākot studijas, Ditai izdevās iegūt Vītolu fonda stipendiju, arī nākamajā kursā viņa turpinās saņemt Vītolu fonda atbalstu. Priecājamies par meitas mērķtiecību un katru viņas veiksmi!”


Ralfs šoruden sāks mācīties Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā 7. klasē. Viņam labi padodas angļu valoda, zēns dzied skolas korī un ir piedalījies aizvadītajos skolēnu dziesmu un deju svētkos. Mamma stāsta: „Kamēr vecākās māsas nav mājās, viņš mums ir vislielākais palīgs visos mājas darbos. Uz Ralfu vienmēr varam paļauties!”
Edgars rudenī sāks pirmās skolas gaitas, bet jaunākie bērni: četrgadīgais Edijs un divgadīgā Ance ikdienā dodas uz pirmsskolas izglītības iestādi „Gundega”. Jaunākajai meitiņai piedzimstot, vecāki kopā ar pārējiem bērniem mājas pagalmā iestādīja peoniju ar nosaukumu „Ance”. Aug mazā māsiņa, aug viņas peonija!
Varam tikai apbrīnot vecākus, kuri audzina kuplu bērnu pulciņu, bet viņiem pašiem tas ir ierastais dzīves ritms: rūpēties par ģimeni un doties darba gaitās. Arī Dacei, kurai darba dienas aizrit strādājot par grāmatvedi Aizkrauklē un Aldim, kurš ir vairumtirdzniecības menedžeris. „Savādāku dzīvi mēs nevaram iedomāties, jo esam atbildīgi, lai mūsu bērni izaugtu par krietniem cilvēkiem, lai viņi sajustu mūsu mīlestību un gādību,” atzīst vecāki.


Ģimenē vienmēr tiek svinētas dzimšanas un vārda dienas. „Mēs esam daudz, tāpēc gandrīz katru mēnesi ir ko svinēt!” – smaidot teic mājas saimniece. Vienmēr ar nepacietību mājās tiek gaidīta Dita, un arī viņas atbraukšana ir mazi svētki, jo tad visa ir ģimene ir kopā. Tāpat kuplā saime kopīgi svin Lieldienas, Līgo svētkus un Ziemassvētkus, bet 18. novembrī brauc uz Rīgu svinēt Latvijas dzimšanas dienu un vērot krāšņo salūtu krastmalā.


Par jauku tradīciju ir kļuvušas ģimenes ekskursijas vasarās. Dace un Aldis stāsta: „Mums patīk apmeklēt pilsētu svētkus, tradicionāli dodamies uz Ventspili, bet šovasar bijām Bauskā uz mūzikas festivālu. Esam apceļojuši Latviju, pabijuši Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā. Nākamgad, kad Ance būs paaugusies, plānojam tālāku ceļojumu. Bet tikpat labi var pavadīt brīvo laiku pavadīt Koknesē – ar velosipēdiem aizbraukt uz Likteņdārzu un Kokneses parku. Galvenais – būt kopā!”