Ģimene ar spēcīgām dzimtas tradīcijām - Čivču ģimene

Valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" izsludinātajam konkursam "Mana Latvijas Goda ģimene", iesakot savas meitas ģimeni godināšanai, raksta Dzintra Ausmane.

 

Mēs ar vīru Arvīdu apprecējāmies ļoti jauni, bet bijām ļoti laimīgi. Mums abiem ir divas meitas, Sandra un Daiga, pieci mazbērni Mārtiņš, Ilze, Agris, Jānis un Santa. Un tagad jau ir septiņi mazmazbērni. Dženeta Kaita, Markus Arvīds, Nellija Amālija, Artūrs Jānis, Anne Jūle, Amanda un Olivers. Manu vīru sauc Arvīds Ausmans un mani Dzintra Ausmane. Mūsu bērni bija sarīkojuši pārsteigumu, ko nekad nevar aizmirst. Noorganizējuši Zelta kāzas, visu, visu. Pat sameklējuši to cilvēku, kas 50 gadu atpakaļ reģistrēja mūs vai, īsāk sakot, laulāja. Tā ir Ausma Uzule no Ķeguma. Kas bija sameklējusi lielo goda grāmatu, lai tajā dotu ierakstu. Arī mūsu vecāki būtu varbūt sagaidījuši Zelta kāzas, bet bēgļu gaitas un izsūtījumi visu salauza.


Šoreiz gribu godināt savu meitu, znotu Sandru Čivču un Artūru Čivču. Tādu pāri grūti atrast, saticīgu, mīlas pilnu, gādīgi, godīgi, ģimenē. Viņiem ir trīs bērni. Mārtiņš Čivčs, Ilze Čivča (tagad Krastiņa), Agris Čivčs. Tagad ir pieci mazbērni. Dženeta Keita, Marus Arvīds, Nellija Amālija, Anne Jūle, Artūrs Jānis. Tradīcijas tiek turpinātas, kā Ziemassvētki, kur visa ģimene varētu teikt dzimta saiet kopā. Tiek iedegta eglīte, kur ierodas Ziemassvētku vecītis. Skaisti Jāņi Daugavas krastā. Nav tā, ka bērni nemācētu pārsteigt visus.


Dzīvojot Daugavas krastā, arī palīdzība jāsniedz kādreiz. Bet galvenais, ka viņiem ir turpinātāji, kad latviešu ģimenes ir stipras. Nav jau vairs ilgi, kad varēs svinēt Zelta kāzas. Un aiz Sandras, Artūra ir ģimene, kas turpinās, tā ir viņu meita ar vīru - Ilze Krastiņa un Jānis Krastiņš. Mēs ar vīru laulībā esam Dzintra, Arvīds 56 gadi. Mūsu meita Sandra ar Artūru 35 gadi. Mazmeita Ilze un Jānis 10 gadi. Lai Latvijā ir stipras ģimenes, kas audzina savus bērnus, kas izlaiž tautā un sagaida mazmazbērnus.