Iepazīsties ar Latvijas Goda ģimenēm 2018!

Sirmo ģimene

Sirmo gimene 1.jpg
Par Sirmo ģimeni bija saņemti 2 pieteikumi, gan no Madonas novada bāriņtiesas locekles Praulienas pagastā Sandras Lauvas, kura raksta ģimenes vāram ir īpaša skaņa, šim vārdam piemīt spēks, kuru caurvij bezgalīga mīlestība. Un tā droši varot teikt par Edītes Sirmās ģimeni, kura ir mamma pieciem saviem bērniem un diviem audžubērniem. Par audžuģimeni Edīte kļuvusi nesen - 2017. gadā. Edīte un viņas vīrs Arno un bērni: Emīlija, Velta, Oksana, Elīna, Jānis savu mīlestību ir dalījuši ar trīs maziem ķipariem, kuri ienākuši audžuģimenē, radot iespēju arī šiem bērniem katru solīti jau no dzimšanas pavadīt ar māmiņas un tēta mīļo skatu, rūpēm un atbalstu. Edīte arī pati nākusi no daudzbērnu ģimenes, tādēļ rūpes par lielu ģimeni viņai nav svešas. Otrs pieteikums par Edīti saņemts no viņas meitas Emīlijas, uzsverot, ka mamma būtu pelnījusi ar šo lielo saimi kļūt par Latvijas Goda ģimeni, jo viņa ir kas patiesi īpašs.


Ķergalvju ģimene

Kergalvju gimene.jpg
Ķergalvju ģimeni piesaka Jelgavas pašvaldība, rakstot par Ingu un Uldi Ķergalvjiem, kuri satikā 97. gada Jāņu nakts zaļumballē Jaunpilī. Ģimenē aug pieci bērni - Jānis, Artis un, kad ģimene tik ļoti vēlējās trešo bērniņu, sapnis piepildījās ar uzviju, jo piedzima uzreiz trīs meitiņas - trīnītes - Māra, Marta un Maija. Liels atbalsts ģimeni ir bijis arī Ulda vecāki - Mirdza un Mārtiņš, rādot savu piemēru. Ģimene ir arī aktīva pilsētas dzīvē, katru gadu piedaloties Jelgavas nakts pusmaratonā, daudzos iespējamos sporta pasākumos utml.


Strazdiņu ģimene

Strazdinu gimene.jpg
Strazdiņu ģimeni piesaka Bauskas novada pašvaldība, rakstot, ka tā ir brīnišķīga, inteliģenta ģimene, kuras fokusā ir bērni un viņu talanti. Viņi prot ieraudzīt un sadzirdēt viens otru, tajā pat laikā esot atvērti notiekošajam, iesaistoties un atbalstot. Zanda un Māris Strazdiņi ģimenē lolo sešas brīnišķīgas atvases - Marta, Mārtiņš, Marks, Sofija, Georgs un Letīcija. Strazdiņu nams ir viņu stiprā pils. Arī vidi, kurā augt viņu bērniem un visiem būt kopā, Strazdiņi venšas veidot skaistu, sakoptu, jo uzskata - skaistums rada skaistumu un arī bērni savās dzīvēs vēlēsies veidot ap sevi sakotpu un skaistu dzīves telpu.


Čilipānu ģimene

Cipilanu gimene.jpg
Čilipānu ģimeni piesaka Engures novada pašvaldība, rakstot, ka pagasta sporta dzīve nebūtu iedomājama bez Sanda Čilipāna un viņa kuplās ģimenes līdzdalības. Čilipānu ģimeni apkārtēji Smārdes iedzīvotāji un zinātāji raksturo kā novada sportiskāko ģimeni, kas vienmēr ir gatavi iesaistīties un palīdzēt svētku un dažādu aktivitiāšu rīkošanā. Sanda un Zanes ģimenē aug 4 bērni - Mikus un Uvis ir skolnieki, kuri papildus skolas programmai veiksmīgi trenējas un spēlē basketbolu Tukuma sporta skolas komandās. Kā arī ir lieliskas aukles mazajam brālim un māsai - Valtam un Līvai.


Bušmeisteru ģimene

Busmeisteru gim6_Barbans.jpg
Par Bušmeisteru ģimeni Ozolnieku novadā saņemti divi pieteikumi - viņus piesaka gan Inga Siliņa, gan arī pirmssklas izglītības iestāde "Pūcīte". Ievas un Mārtiņa Bušmeisteru ģimenē aug pieci bērni. Inga raksta, ka viņiem lieliski izdodas ne vien tikt galā ar 5 bērniem, bet arī uzturēt dzīvu mīlestību vienam pret otru, atrodot vēl arī laiku palīdzēt citiem - ar sirds siltumu, uzklausīšanu, padomiem, lūgšanām, praktiskiem darbiem. "Otru tik spēcīgu ģimeni nepazīstu," saka Inga. Savukārt pirmsskolas izglītības iestāde uzsver, ka tētis šajā ģimenē ir īstens stipras latviešu ģimenes vīrieša paraugs, savukārt, mamma ir ģimenes pavarda turētāja, kas nenoliedzami rada vienotas ģimenes izjūtu, kas kopā iet roku rokā gan priekos, gan bēdās.


Zaķu ģimene
Zaķu ģimene ir no Ādažiem un sevi piesaka paši. Monta un Raimonds Zaķi audzina 4 lieliskus bērniņus - 13 gadīgo Letīciju, 11 gadīgo Endiju, Domeniku, kuram ir 1.8 gadi un Abigeilu, kurai drīz būs 5 mēneši - viņa esot Zaķu ģimenes simtgades mazulīte. "Būt par vecākiem nav jāmācās, par tādiem ir jāaug kopā ar bērniem. Agrāk domāju, ka visu dzīvi nodzīvošu Rīgā un vairāk par vienu bērnu neaudzināšu un tad dzīve man uzdāvināja lielāko dāvanu - būt par mammu 4 bērniem un tas ir labākais, kas ar mani ir noticis,"raksta Monta.


Taureņu ģimene
Taureņu ģimeni piesaka Gulbenes novada pašvaldība - lai gan Kaspars un Evita ir pazīstami visu mūžu, tomēr viņu kopīgais stāsts sākās pirms 17 gadiem, no kuriem 11 ir laimīgā un saticīgā laulībā. To, ka šajā ģimenē valda situms un mīlestība, pierāda viņu četri bērniņi - 3 dēli un viena meita - šīs ģimenes turpinātāji - Ritvars, Amanda, Ralfs un Reinis. Šī ir jauna un stipra ģimene, kas teju visu dara kopā. Gulbenes novada pašvaldība raksta - mēs ticam, ka Latvijā ir daudz labu ģimeņu, kas būu pelnījušas Goda ģimenes titulu, tomēr Taureņu ģimene ir īpaša - viņi nesūkstās, bet dara. Viņi neņem, bet viņi dod. Viņi patiesi lepojas ar vietu, no kuras nākuši, viņi lepojas ar savu pagastu, novadu un savu valsti. Savas ģimenes vērtības viņi ir ieaudzinājuši arī bērniem, kuri ir un būs mūsu Latvijas pamats! 

 

Grīnhofu ģimene

Grinhofu_Gim_Barbans.jpg
Grīnhofu ģimeni konkursam piesaka Ogres tehnikums, rakstot, ka Latvija var lepoties ar brīnišķīgu, sirsnīgu, kuplu un muzikālu ģimeni, kuru veido tētis Reinis, mamma Liene, vecākais dēls Dāvis (18), vecākā meita Agate (15), jaunākais dēls Valters (11), un tad trīs mazākās māsiņas Luīze (7), Elīza (5) un mazākā peciņa Rebeka (1). Šīs ģimenes vecāki jau vairāk kā 10 gadus ar patiesu atdevi strādā par interešu izglītības māksliniecisko kolektīvu vadītājiem. Reinis vada instrumentāli vokālo ansambli un jaukto kori, savukārt Liene vada vokālo ansambli. Viss darbs ir saistīts ar jauniešiem, attīstot un izceļot viņos gan muzikālos talantus, apgūstot kādu no mūzikas instrumentiem, gan vokālās prasmes korī un ansamblī. Ģimene gaišumu un kopā būšanas spēku sajūt arī audzēkņi un Ogres tehnikuma kolektīvs.

 
Daņilovu ģimene
Valkas novada domes pieteikusi Daņilovu ģimeni - mammu Valentīnu un tēti Juri. Ģimenē aug 5 bērni - Viktorija, Aleksandra, Margarita, Vitālijs un Anastasija. Ģimene ir iedvesmas avots valcēniešiem un citām ģimenēm. Tētis Juris strāda trīs darba vietās un ir ugunsdzēsējs, bet mamma Valentīna strādā Valsts policijā. Lai arī abu profesijas nav no tām vieglākajām, pāris vienmēr atrod laiku, ko pilvērtīgi pavadīt ar bērniem. Ģimene kopā ceļo, apmeklē kultūras un sporta pasākumus, koncertus un vienēr piedomā par savu vizuālo tēlu.


Zīļu ģimene
Zīļu ģimeni pieteikusi Brocēnu novada pašvaldība - Līgas un Laimoņa ģimenē aug 4 bērni - Helmuts, Daniela, Betija un Keitija. Bērnu mamma ir ļoti prasīga, stingra, rūpīga pret saviem bērniem, vienmēr interesējas par mācību procesu un priecājas par sasniegumiem. Visi bērni ir arī lieli grāmatu lasītāji un ir vieni no aktīvākajiem bibliotēkas apmeklētājiem. Vecākās meitas ir kļuvušas par bibliotekāru palīgiem, palīdzot vadīt nodarbības, kā arī pierādījušas sevi kā labas organizatores. Bibliotekāru novērojums ir ka šajā ģimenē lasīšana, kopīga saturīga laika pavadīšana un rūpes vienam par otru ir vērtība.


Ratiņiku ģimene
Līga Juškevica goda ģimenes statusam piesaka savas māsas Lindas Ratiņikas kuplo ģimeni no Bauskas, paužot apbrīnu, kā Linda ar vīru Gunvaldi ir tik veiksmīgi spējuši audzināt un izaudzināt savus astoņus lolojumus - viņas vienmēr mīļos māsasbērnus. Māsas arī pašas nāk no piecu bērnu ģimenes, kur arī pārējiem bērniem ir kupls bērnu pulciņš. Pieteicējas Līgas un viņas māsas Lindas mamma vienmēr esot teikusi, ka gribētu 21 mazbērnu un joprojām tas tiek pieminēts. Šobrīd pusceļš jau ir noiets un divpadsmit mazbērni ir sagaidīti, bet oktobrī gaidāms trīspadsmitais. Bet pašu Lindas Ratiņikas ģimeni Līga raksturo kā radošu un atraktīvu. Lai arī astoņu bērnu audzināšana nav no vieglākajiem darbiem, bērni viņai nozīmē ļoti daudz, turklāt Linda pati vēl strādā Īslīces bērnu SOS ciematā.


Kairišu ģimene 
Kairišu ģimeni no Kuldīgas Novada Kurmāles pagasta piesaka šīs ģimenes jaunākā meita un māsa - Laura Kairiša. Pavisam kopā šajā ģimenē ir 14 bērni. Jānis, Andris, Kaspars, Mareks, Ingus, Ģirts, Kristīne, Ilze, Ivo, Kristaps, Laura, Toms un Artūrs. Vecāki Jānis un Līga ir izaudzinājuši 10 dēlus un 4 meitas. Kā raksta Laura, "atšķiramies ar rakstura īpašībām, sapņiem un mērķiem, kuri katram ir individuāli un noslēpumā tīti. Lielākā daļa no brāļiem un māsām jau ir izauguši un izveidojuši savas ģimenes, pārceļoties uz citām dzīvesvietām, kā piemēram, Jelgavā, Rīgā, Kuldīgā un Anglijā. Tāpēc tikšanās, kad sanāk visi kopā ir tikai dažas reizes gadā. Tomēr tās sajūtas, kas pārņem, kad esi kopā ar visiem, ir neaprakstāmas un neatņemamas."


Gavrilovu - Rogozu ģimene

Gavrilovu_Rogozu gimene.jpg
Gavrilovu - Rogozu ģimeni piesaka Amatas novada pašvaldība. Anastasijas un Alekseja ģimenē aug trīs meitiņas. Ģimenes devīze ir tikai uz priekšu dzimtenē. Kad bija liels vilinājums aizbraukt no dzimtās zemes, ģimenes galva nepadevās un stingri pateica "Mūsu bērni augs šeit, dzimtajā zemē Latvijā". Ģimenei ir svarīgi, lai bērniem būtu mērķi, sapņi un vīzijas. Abas lielākās meitas nopietni nodarbojas ar florbolu.


Šulcu ģimene
Linda Kārkliņa ir pieteikusi savas otrās pakāpes māsīcas ģimeni - Šulcu ģimeni no Lutriņu pagasta Saldus novadā, rakstot, ka tā ir kupla, draudzīga, mīlestības pilna ģimene ar spēcīgām dzimtas saknēm. Mairita un Ainārs Šulci ir izaudzinājuši 10 brīnišķīgus bērnus (4 dēlus un 6 meitas). Tagad, kad visi bērni jau ir pieauguši, savu brīvo laiku un mīlestību viņi velta 4 mazbērniem, bet noteikti to būšot vēl. Linda raksta - žēl, ka Latvijā kuplas ģimenes asociējas ar alkoholiķiem un neveiksminiekiem. Tāpēc gribējusi pastāstīt par Šulcu ģimeni, kura ir laimīga, izglītota, pārtikusi un gatav dot tiem, kam pietrūkst, piedalās labdarībās un atbalsta invalīdu biedrību. 

 

Šteinfeldu ģimene

Steinfeldu gimene.jpg
Šteinfeldu ģimeni piesaka Kokneses novada dome, rakstot, ka tā ir krietna ģimene, kura auzdina piecus bērnus, mācot viņiem dzīves prasmes un darba tikumu. Dace un Aldis jau 20 gadus ir koknesieši un šajā pavasarī viņi svinēja 20.-to kāzu gadadienu. Koknesē arī kļuvuši par vecākiem 5 bērniem - Ditai, Ralfam, Edgaram, Edijam un jaunākajai atvasītei Ancei. Viena no ģimenes tradīcijām ir ģimenes ekskursijas vasarās, kā arī labprāt pavada laiku, braucot ar riteņiem. Galvenais esot būt kopā!