Konkursa stāsts par Kaspara un Evitas Taureņu ģimeni

Konkursa stāsts par Kaspara un Evitas Taureņu ģimeni. Viņus valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" konkursam "Mana Latvijas Goda ģimene" iesaka Gulbenes novada pašvaldība.

Kaspara un Evitas Taureņu ģimene Gulbenes novada Beļavas pagasta „Bērziņos”

Lai gan Kaspars un Evita ir pazīstami visu mūžu, tomēr viņu kopīgais stāsts sākās pirms 17 gadiem, no kuriem 11 ir laimīgā un saticīgā laulībā. To, ka šajā ģimenē valda siltums un mīlestība, pierāda viņu četri bērniņi – 3 dēli un viena meita - šīs ģimenes turpinātāji. Vecākajam dēlam Ritvaram ir 8 gadi (mācīsies Gulbenes 2.vidusskolas 2.klasē), meitiņai Amandai – 6 gadi (šogad uzsāks mācības Gulbenes 2.vidusskolas 1.klasē), dēlam Ralfam 5 gadi, bet jaunākajam dēliņam Reinim nupat apritējuši 3 gadi. Jaunākie dēli apmeklē Gulbenes pirmsskolas izglītības iestādi „Auseklītis”.


Tētis Kaspars ikdienā strādā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes rajona policijas pārvaldē un ir iecirkņa inspektors. Neskaitot šo darbu, viņš ir liels atbalsts arī savu vecāku zemnieku saimniecībā „Bērziņi”, kas nodarbojas ar piena lopkopību.
Mammas Evitas profesija ir pirmsskolas izglītības pedagogs. Līdz bērniņu nākšanai pasaulē viņa strādāja Gulbenes pirmsskolas izglītības iestādēs „Rūķītis” un „Auseklītis”. Šobrīd viņa ir nodevusies bērnu audzināšanai, bet ir atrasts laiks, lai nodarbotos ar piepūšamo atrakciju nomu un dažādu kūku un našķu cepšanu, ar ko tiek iepriecināti ne tikai ģimenes locekļi, bet arī Kaspara darba biedri, Evitas bijušie kolēģi un bērnu grupiņu biedri bērnudārzā.


Šī ir jauna un stipra ģimene, kas teju visu dara kopā. Tiek apmeklēti dažādi pasākumi, tiek strādāts kopā ne tikai savās mājās, bet arī pie omes, kas dzīvo Gulbenē, līdz ar to bērniem tiek iemācīts latvieša darba tikums un prasmes, kas viņiem noteikti noderēs nākotnē. Darba un ikdienas dzīvei nepieciešamās prasmes tiek nodotas no paaudzes paaudzē, jo kopā Taureņu ģimenes mājās mitinās ne tikai vecāki un bērni, bet arī vecvecāki. Vārds „ģimene” Taureņiem ir pāri visam. Tas tiek ieaudzināts arī bērnos. Brāļi un māsa rūpējas viens par otru un sargā viens otru.


Taureņi allaž ir bijuši aktīvi sava pagasta un novada sabiedriskajā dzīvē. Kaspars pārstāv Beļavas pagastu dažādos novada līmeņa sporta pasākumos un kopā ar komandas biedriem pārstāv Gulbenes novadu florbola čempionātos reģiona mērogā. Vecākie bērni Ritvars un Amanda dejo Gulbenes kultūras centra bērnu deju kolektīvā „Knausīši”. Mamma Evita pievērsusies tautas sportam.
Pateicoties vecākiem un vecvecākiem, bērniem nav svešas latviešu tradīcijas. Jau no mazām dienām ir skaidra sarkanbaltsarkanās krāsas nozīme, dziedātas tautasdziesmas un mācīta valsts himna.


Mēs ticam, ka Latvijā ir daudz labu ģimeņu, kas būtu pelnījušas Goda ģimenes titulu, tomēr Taureņu ģimene ir īpaša – viņi nesūkstās, bet dara. Viņi neņem, bet viņi dod. Viņi patiesi lepojas ar vietu, no kuras nākuši, viņi lepojas ar savu pagastu, savu novadu un savu valsti. Savas ģimenes vērtības viņi ir ieaudzinājuši arī bērniem, kuri ir un būs mūsu Latvijas pamats!