Mana Goda ģimene - Edīte Sirmā ar vīru un bērniem

"Ģimenes vārdam ir īpaša skaņa. Šim vārdam piemīt SPĒKS, kuru caurvij bezgalīga mīlestība. Tā droši var teikt par Edītes Sirmās ģimenes no Praulienas pagasta, kura pašreiz ir mamma pieciem saviem bērniem un diviem audžubērniem," valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" konkursam "Mana Latvijas Goda ģimene" raksta Madonas novada bāriņtiesa locekle Praulienas pagastā Sandra Lauva.

2017. gadā iegūts audžuģimenes statuss. Edītei piemīt augsts enerģijas līmenis, uzņēmība, kā arī skaidra un pārliecinoša motivācija, lai būtu par audžuģimeni. Šī motivācija balstīta uz vēlmi veidot ģimenisku un emocionāli siltu vidi bez vecāku gādības palikušiem zīdaiņiem. Edītes pārliecība ir, ka tieši ģimenē sākas cilvēka dzīve, jo tieši šeit sākas tās formēšanās process. Ģimene ir mīlestības un savstarpējās cieņas avots, tā ir dzīves vērtība, kurā tiec iedvesmots, iegūsti priekšstatu par uzticēšanos, un jūties piederīgs, kā puzles kauliņš, bez kura puzle nebūtu pilnīga. Bez ģimenes cilvēks gluži vienkārši nevar eksistēt. Edītes ģimenē šāda sajūta tiek radīta saviem un arī audžubērniem.

 

Gada laikā Edīte un viņas ģimene, vīrs Arno un bērni: Emīlija, Velta, Oksana, Elīna, Jānis savu mīlestību ir dalījuši ar trīs maziem ķipariem, kuri ienākuši audžuģimenē, radot iespēju arī šiem bērniem katru solīti jau no dzimšanas pavadīt ar māmiņas un tēta mīļo skatu, rūpēm un atbalstu.
Edīte pati nākusi no daudzbērnu ģimenes, tādēļ rūpes par lielu ģimeni viņai nav svešas. Liels atbalsts ir vīrs Arno, kurš iesākumā baidījās, vai ar citu bērnu ienākšanu ģimenē netiks apdalīti savi bērni, tad vīrieti pārliecinājis Edītes uzdotais jautājums: "Vai mums vajag lielas dāvanas? Pietiek ar mazām!" Ģimene pārspēj visu: meitenes tiek vestas uz mākslas skolu, visi aktīvi darbojas Madonas luterāņu draudzē, Edīte iegūto pedagoģisko izglītību un darba pieredzi pirmskolas izglītības iestādē vajadzības gadījumā izmanto svētdienas skolas nodarbību vadīšanā, ar mammas un brāļa atbalstu ir atjaunojuši pirms četriem gadiem iegādātu izdegušu īpašumu, un vēl Edīte atrod laiku rokdarbiem.


Atliek uzdot mums jautājumu: "Kuru vēl var saukt par "Mana Goda ģimene", ja ne Edītes Sirmās ģimeni?"