Mans mērķis izaudzināt bērnus par kārtīgiem cilvēkiem

Es, Ligita Gurska, gribu pieteikt valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" konkursam "Mana Latvijas Goda ģimene" savu kuplo ģimeni.

Mums ģimenē bija 10 bērnu, bet nu ir diemžēl palikuši 9. Esam ļoti saliedēta ģimene. Mums visi bērni ir izskoloti un izaudzināti par labiem cilvēkiem. Dzīvojam lielā lauku mājā, pietiek vietas arī visiem 10 mazbērniem. Esam palīdzējuši izskoloties vēl 2 citiem bērniem.

 

Vīrs ir metinātājs. Es strādāju pārvaldē, klubā par apkopēju, vēl piestrādāju par ģimeņu sociālo asistentu, vēl par aprūpētāju. Tad uzkopju arī pamestos kapiņus. Cepu kūkas pēc pasūtījumiem. Palīdzu bērniem, ja ir nonākuši grūtā situācijā, strādāju blakus skolai.

 

Vecākais dēls pabeidza armiju ar pateicības rakstu vecākiem. Viņš ir viens no labākajiem ekskavatoristiem Latvijā. Ir pabijis Spānijā par izcīnītām galvenajām vietām. Manas trīs meitas ir īstas azartistes. Visu noorganizē, visu nokomandē, jo mums mājās ir atpūtas laukums ar sporta laukumu, kur tiek organizētas sporta spēles starp jauniešiem, kuri piesaka komandas. Notiek arī apbalvošanas ar īstiem kausiem un medaļām, un kur nu vēl bez manis gardi vārītas soļankas un ceptās tortes. Notiek spēles arī ar ģimenēm, ar nakts teltīm. Viens dēls ir automehāniķis, labo visiem mašīnas un ir konstruktors. Tad ir dēls ugunsdzēsējs - glābējs. Uzdienējies ir tālu. Viņam ir arī otrs darbs, dārznieks. Mājās viņš apgriež visus dzīvžogus, uzmana puķu dobes. Viens dēls strādā Saldus ceļiniekā, ļoti labi padara savu darbu, ir uzslavas. Viņš tautiskās dejas dejo jau 11 gadus. Ir arī dēls lauksaimnieks, kurš parūpējas par zemes darbiem, un pat pabeidza Kandavas tehnikumu uz 8 ballēm. Un beidzot mūsu pastarītis. Viņš ir īsts mākslinieks, dzied. Dzied ballēs, ansamblī, spēlē kāzās utt. Viņš ir arī skaņu operators ballēs, pasākumos. Patīk veidot filmas. Ir pabeidzis jau 1 kursu tehnikumā. Viņa audzinātājs teic, ja man būtu tādi visi audzēkņi kā viņš, tad viņam būtu zelta dzīve.


Mans dzīves galvenais mērķis bija izaudzināt savus bērnus par kārtīgiem cilvēkiem, un mans sapnis ir piepildījies. Jo bērniem ir jāziedo viss, ko tu vari, ne tikai naudu, bet mīlestību pret visu, skatīties uz dzīvi ar gaišām, labām domām, būt kārtīgiem latvju zemes patriotiem. Visi dzīvojam un strādājam Latvijā. Esmu savus bērnus aizvedusi uz Rīgas pili pie prezidentes Vairas - Vīķes Freibergas. Tas ir mans vislielākais lepnums.


Vienmēr piedalāmies organizētajās talkās. Mājās arī viss notiek kopīgi darīts, viss ir noorganizēts. Man vienmēr uzticētas vakariņas, un, protams, arī mazbērni. Mūsu puikas ir ļoti sportiski. Viņu pagasta vārdu ceļ vienmēr pirmajās vietās, visās sporta spēlēs. Lielais dejotājs ir izcīnījis labākā florbola vārtsarga titulu un ne tikai Saldū, bet arī Saldus novadā un arī Kuldīgas novadā. Viņi man piedalās arī "Stipro skrējienā". Ziemā viņi organizē mājās hokeja turnīru uz ledus un ne tikai starp savējiem, bet arī kaimiņu pagastiem, es atkal cienāju ar karstu tēju un pīrāgiem. Tā tai dzīvē notiek viss ir aktīvi, pozitīvi, draudzīgi. Ir bijuši arī sāpīgi brīži, bet visi kopā tiekam pāri. Es ļoti lepojos ar saviem bērniem. Viņos visos iekšā ir pozitīvisms, nekad neesmu redzējusi, ka viņam kādam darītu pāri.

 

Es pati vēl mācos sociālo asistenta darbu. Esmu nedaudz māksliniece, šuju rotaļlietas, maskas, zīmēju, līmēju, gleznas. Veidoju dekorus, patīk konservēt. Pagrabs vienmēr pilns un padalos arī ar citiem. Nu tā tas nedaudz par mums, mūsu jauko ģimenīti. Esam nopelnījuši ļoti daudz goda rakstus, pateicības par bērnu skološanu, audzināšanu. Par sakoptāko sētu. Tā ka neslinkojam. Esam čadīgi un novēlu, lai Latvijā netrūktu tādu ģimeņu, dzīvi esam iesākuši pilnīgi no nulles.