Stāmerienas pagasta pārvalde godināšanai izvirza Ostrovsku ģimeni

"Ostrovsku ģimeni iesakām godināt kā kuplu un krietnu ģimeni, kurā izaudzināti 10 bērni," tā valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" konkursam "Mana Latvijas Goda ģimene" raksta Stāmerienas pagasta pārvalde.

Aināra un Daces Ostrovsku ģimene dzīvo „Saldūkšņos”, Stāmerienas pagastā.
Ostrovsku ģimenē ir izaudzināti 10 bērni: Dairis, Andis, Artūrs, Alvis, Līva, Eduards, Dārta, Matīss, Raitis, Katrīna.

Septiņi no bērniem sekmīgi ieguvuši vidējo izglītību un strādā, bet trīs bērni turpina mācības dažādās vidējā līmeņa mācību iestādēs.
Dairis - 2.grupas invalīds, mācījies Smiltenes tehnikuma “Alsviķu teritoriālā struktūrvienība”,
Andis - strādā SIA “Gulbenes nami” un VAS Latvijas Pasts,
Alvis - strādā SIA Smiltājs,
Artūrs - strādā būvniecības firmā,
Līva - strādā SIA Alfa, atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā,
Eduards - pabeidzis mācības Balvu profesionālās un vispārizglītojošā vidusskolā, dienē Zemessardzes 25.kajinieku bataljonā,
Dārta - pabeigusi mācības Balvu profesionālās un vispārizglītojošā vidusskolā, uzsākusi darbu šūšanas firmā Balvos,
Matīss - šogad absolvējis Gulbenes 2.vidusskolu,
Raitis - mācās Gulbenes 2.vidusskolā 12.klasē,
Katrīna - mācās Gulbenes 2.vidusskolas 10.klasē.

Mamma Dace strādā Gulbenes novada Stāmerienas pagasta pārvaldē par aprūpētāju, tēvs Ainārs - strādā piemājas saimniecībā.

Ainārs un Dace Ostrovskiem saviem bērniem mācījuši saticību, saliedētību, lietu kārtību un darba tikumu. Bērniem augot bija nodrošināti labi apstākļi, lai visi iegūtu nepieciešamo izglītību. Ostrovsku ģimenes bērni pārējo vienaudžu vidū izcēlušies ar izteiktu pieklājību un uzmanību pret apkārtējiem. Bērniem ir ieaudzināts ģimeniskums un dzimtās puses patriotisms.
Bērnu mamma Dace, neskatoties uz noslodzi mājsaimniecībā, ir sabiedriski aktīva, un kopā ar bērniem pārstāv Stāmerienas pagasta Kalnienas tautas nama amatierkolektīvus, un ņem dalību pagasta sporta un sabiedriskajās aktivitātēs. Tēvs Ainārs ir ģimenes aktivitāšu līdzjutējs un atbalstītājs.
Ainārs un Dace Ostrovski ir bagāti! Kā viņi paši ne vienreiz vien ir atzinuši, viņu lielākā bagātība ir 10 bērni un, nu jau arī 3 mazbērni. Šobrīd Daces un Aināra ikdiena ir krietni vien vieglāka, jo 7 vecākie bērni ir pieauguši un jau veido savu dzīvi, vecākiem jārūpējas vien par trīs jaunākajiem. Protams, domas un sirds ik dienas ir pie visiem bērniem. Lielākais gandarījums vecākiem ir dzirdēt labus vārdus, kas veltīti viņu bērniem. Prieks par bērnu veiksmēm un sasniegumiem ir vecāku lielākā balva.