Strenču novada dome godināšanai izvirza trīs ģimenes

Valsts iniciatīvas "Goda Ģimenes gads" izsludinātā konkursa "Mana Latvijas Goda ģimene" ietvaros Strenču novada dome godināšanai ieteikusi 3 ģimenes.

Jānis Siliņš ar ģimeni, ģimenē aug 4 bērni
Kārtīga, krietna latviešu ģimene, saimnieko savā sētā. Lejas Ruķos zem viena jumta dzīvo trīs paaudzes, ar cerību, ka dēli turpinās iesākto. (Siliņiem ir 3 dēli un meitiņa.) Saimnieki par savu pamatuzdevumu uzskata Lejas Ruķu uzturēšanu, lai arī mūsdienās tā ir kārtīga turīgu saimnieku sēta. Lejas Ruķos sakoptība ir ikdiena. Sētas vidū plīvo Latvijas karogs. Ģimene dzīvo mājā ar vairāk kā 100 gadu senu vēsturi un ir šo vēsturi apzinājuši un apkopojuši grāmatā.

 

Ilze Bičevska, kuras ģimenē aug 3 bērni

Bičevsku ģimene var lepoties ar bērnu sekmēm mācību darbā, aktivitāti sportā un muzikalitāti. Bērni tiek audzināti nacionālā patriotisma un kristīgo vērtību garā, iesaistīti dzimtas kopīgos pasākumos, lai veicinātu viņos paaudžu solidaritātes un latviešu dzimtu tradīciju un kopības izjūtu. Vecāki ir ļoti atbildīgi darbinieki un lielisks paraugs saviem bērniem.

 

Vēsma Zute, kuras ģimenē aug 5 bērni

Vienkārša latviešu ģimene, kura saimnieko senču īpašumā, saviem spēkiem uztur savu piemājas saimniecību un kopj no senčiem mantoto lauku īpašumu. Lai arī neiet viegli, ģimene nekad nesūkstās par grūtībām un netaujā pēc palīdzības. Vecāki strādā algotu darbu, vecākie bērni jau aizgājuši savās gaitās, bet 3 mazākie dzīvo ģimenē, ir vispusīgi attīstīti, muzikāli, draudzīgi, ģimeniski. Visi bērni radušies mīlestībā un ir mīlēti.